Siedem godzin zmagań w turnieju Time2Play w Rybnie – Petarda kontra…Petarda

Siedem godzin trwały zmagania siatkarzy w hali Sportowej w Rybnie. W turnieju wystąpiło pięć drużyn, które równocześnie na dwóch boiskach rozegrały 10 spotkań systemem "każdy z każdym". Do końca toczyła się walka o miejsca na podium. O kolejności decydowały sety. Ostatecznie z główną nagrodą wyjechali do Olsztyna siatkarze Petardy, drugie miejsce zajęła Ostróda, a trzecie Kortowo.

Zespołom z trzech pierwszych miejsc Gmina Rybno ufundowała wspaniałe medale wykonane przez firmę Future Leader Sp z o.o. natomiast zwycięzcy dodatkowo mogli skonsumować wspaniałą kolację ufundowaną przez Pana Piotra Rynkowskiego, właściciela Restauracji Jezioranka w Rybnie.

A losy turnieju toczyły się do samego końca.. Pierwsze trzy drużyny zgromadziły tyle samo punktów (wygrały po 3 spotkania) i między nimi doszło do decydujących rozstrzygnięć.. Ostróda przegrała z drużyną Petardą Kortowo 1:2 (w decydującym starciu 14:16) i juz mgła tylko czekać. Ostatnie spotkanie pomiędzy ekipą Petarda (kapitan Michał Januszewski) oraz Petardą Kortowo (kapitan Kamil Kotulski) decydowało o klasyfikacji na podium. Wygrała Petarda 2:0 (28:26, 25:16). Zapewniając sobie zwycięstwo w imprezie „ustawiła” na drugiej pozycji Ostródę, a na trzeciej Petardę Kortowo. Ostródzianie mogli żałować wcześniej straconych setów.

Czwarte miejsce tuż za podium z 5 punktami zajęła ekipa z Gralewa, a na końcu znaleźli się siatkarze z Dąbrówna.

Najważniejsze że kolejny turniej zakończył się bez żadnego urazu zawodników choć cały czas w pogotowiu czuwał Wojciech Wiśniewski. Głównymi sędziami turnieju byli: Dariusz Grochowski oraz Marek Wiśniewski, a sponsorami: Eurostyl oraz Instalacje Elektryczne Pana Michała Chmielewskiego.

W planie jest rozegranie w Rybnie turnieju siatkarskiego kobiet i mężczyzn. Natomiast niebawem na profilu Time2Play będzie dostępny wywiad z kapitanem zwycięskiej drużyny, Petarda – Michałem Januszewskim. W znanym cyklu „W cztery oczy z …” będzie można wrócić do sobotniego turnieju.