Solidna zaliczka Indykpolu AZS UWM – W Kielcach długo i nudno

W pierwszym meczu strefy 9/12 play off PLUS LIGI siatkarzy Indykpol AZS UWM Olsztyn wygrał w Kielcach z Effectorem 3:2 (21,-23,-19,19,11). Mecz długi i nudny, mimo że pięciosetowy, bez większych emocji, których nie wzbudza rywalizacja o tak odległe miejsca. Oba zespoły popełniały serie błędów, mało było gry godnej profesjonalnej ligi. Ale gdy nie ma większej motywacji...

Effector Kielce – Indykpol AZS UWM Olsztyn 2:3 (21:25, 25:23, 25:19, 19:25, 11:15)

Effector Kielce: Sławomir Jungiewicz, Mateusz Bieniek, Adrian Staszewski, Rozalin Penczew, Jędrzej Maćkowiak, Grzegorz Pająk, Bartosz Kaczmarek (libero) oraz Marcin Janusz, Andreas Takvam, Bartosz Krzysiek, Bartosz Sufa, Humberto Machacon

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Levi Alves Cabral, Piotr Hain, Bartosz Bednorz, Frantisek Ogurcak, Miłosz Zniszczoł, Maciej Dobrowolski, Michał Potera (libero) oraz Piotr Łuka, Paweł Adamajtis, Juraj Zatko.

MVP: Levi Alvez Cabral

Pierwszy mecz wyjazdowy przyniósł akademikom solidną zaliczkę, która z pewnością wystarczy, by zmieścić się w tym sezonie w czołowej dziesiątce PLUS Ligi. I chyba to jest jedyny pozytyw tego spotkania, którego poziom pozostawiał wiele do życzenia. Gra w strefie 9/12 nie wzbudza prawie żadnych emocji ani na boisku, ani na trybunach. Nie ma motywacji, nie ma pozytywnej presji, która pobudza do walki. Długimi okresami była do gra błędów.

W pierwszej partii olsztynianie omal nie roztrwonili wielkiej przewagi. Całe szczęście, że tę odsłonę wygrali, bo nastąpił okres takiej dłużyzny, że zwycięstwo w tym meczu wisiało na włosku, choć Effektor jest zespołem personalnie słabym, w realiach normalnej ligi do spadku.

Od trzeciej partii zarysowała się przewaga olsztynian i dwa wygrane sety dały nam tak dużą zaliczkę.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Indykpol AZS UWM Olsztyn Olsztyn Siatkówka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x