Strażacy pod siatką w Giżycku – Szczęśliwi gospodarze

W Giżycku odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Strażaków w Halowej Piłce Siatkowej. Do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn reprezentujących Komendy Miejskie/Powiatowe PSP z regionu.  Najpierw odbyły się eliminacje i półfinały. A w turnieju finałowym najlepsi okazali się gospodarze – strażacy z Giżycka.

W decydującej rozgrywce znalazły się ekipy z Komend Powiatowych PSP z Giżycka, Nidzicy, Braniewa, Lidzbarka Warmińskiego, Ełku oraz Komenda Wojewódzką PSP w Olsztynie. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z KP PSP w Giżycku, który po raz kolejny sięgnął po tytuł Mistrzowski.

Mistrzostwa odbyły się w obecności Pani Burmistrz miasta Giżycka Jolanty Piotrowskiej, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie st. bryg. Mirosława Ruteckiego oraz Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku bryg. Jerzego Kunickiego. Na sali obecni byli także Komendanci Komend Powiatowych PSP, które uczestniczyły w turnieju finałowym.

Zespoły zostały podzielone na dwie podgrupy, gdzie obowiązywał systemem „każdy z każdym”, natomiast mecze rozstrzygające grano systemem „pucharowym”. Zgodnie z oczekiwaniami w finale spotkały się obecnie najsilniejsze ekipy z Giżycka i Lidzbarka Warmińskiego. Gospodarze mimo przegrania drugiej partii, w tie-breaku nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy.

Komendant Powiatowy PSP w Giżycku Pan st. bryg, Jerzy Kunicki ufundował kilka statuetek Za najlepszego rozgrywającego uznano Pawła Straszyńskiego z KP PSP w Lidzbarku Warmińskim, najwszechstronniejszym zawodnikiem został Arkadiusz Gij z KP PSP w Giżycku, a najlepszym obrońcą  – Dariusz Grubba z KP PSP w Braniewie. Statuetka przyznana najstarszemu zawodnikowi turnieju finałowego przypadła Mirosławowi Wołosewiczowi, emerytowi z drużyny KW PSP w Olsztynie.

Słowa podziękowania należą się Komendzie Powiatowej PSP w Giżycku za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie turnieju finałowego.

 

Wyniki w grupach:

Giżycko – Olsztyn 2:0

Lidzbark Warmiński – Ełk 2:1

Giżycko – Braniewo 2:0

Lidzbark Warmiński – Nidzica 2:0

Olsztyn – Braniewo 0:2

Ełk – Nidzica 2:0

 

Wyniki rozstrzygające:

 

(półfinał 1)

1. Giżycko – Ełk 2:0

(półfinał 2)

Braniewo – Lidzbark Warmiński 0:2

(mecz o miejsca 5-6)

Olsztyn – Nidzica 2:1

(mecz o miejsca 3-4)

Braniewo – Ełk 2:0

(mecz o miejsca 1-2)

Giżycko – Lidzbark Warmiński 2:1

 

Klasyfikacja końcowa:

1. KP PSP  Giżycko

2. KP PSP  Lidzbark Warmiński

3. KP PSP  Braniewo

4. KP PSP Ełk

5. KW PSP Olsztyn

6. KP PSP Nidzica

Źródło: strona internetowa Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x