Swoiste ujarzmianie dzikich drużyn – Tradycja to siła niezwykła

W niedzielę (2 czerwca) halę OSiR przy ul Mariańskiej opanowali mali siatkarze. Dziewczęta, chłopcy i towarzyszący im rodzice uczestniczyli w pięknej imprezie, która z jednej strony popularyzowała kultową u nas dyscyplinę, z drugiej była prezentacją talentu i efektów szkolenia adeptów, którzy tak wcześnie rozpoczęli przygodę ze sportem. Było sympatycznie, miło, a frekwencja (wystąpiło prawie sto zawodniczek i zawodników) świadczą o sensie, a nawet konieczności podejmowania takich prób.

 

Głównym inicjatorem Turnieju Dzikich Drużyn jest Akademia Siatkówki Kurian, a do akcji włączyły się: Indykpol AZS UWM Olsztyn oraz Stowarzyszenie Sympatyków Siatkówki AZS UWM. Znaleźli się możni sponsorzy, którzy z dużą przyjemnością zaoferowali swoją pomoc. Bo chyba nie ma nic przyjemniejszego od sprawienia dzieciom frajdy w dniu ich święta.

Rywalizacji towarzyszyły duże emocje zarówno na boiskach jak i trybunach. Rodzice byli bardzo przejęci, ale to normalny objaw, przecież każdy widzi w swym dziecku największy talent

Rozgrywano trzy konkurencje: single (dziewczynki i chłopcy w jednej grupie wiekowej 2003 i młodsi), dwójki (rocznik 2202) i trójki (rocznik 2001/2000).

Cieszy fakt, że do Olsztyna przyjechały dzieci z całego regionu, co nie tylko uatrakcyjniło imprezę, ale podniosło jej poziom. Zwłaszcza dziewczęta z Kętrzyna i chłopcy ze Szczytna pokazali na co ich stać.

Nie ulega wątpliwości, że takie projekty znajdą się z dużym odzewem i powinny być realizowane nie tylko od święta. Taki dzień spędzony z rodziną na sportowo to najlepszy z pomysłów.

Wyniki

Turniej singlowy:

1 Jagoda Czochara (Olsztyn)

2 Urszula Łunia (Olsztyn)

Dwójki:

1 Radosław Krzewski/Gabriel Sochajczyk (Szczytno)

Trójki

Dziewczęta

1 Energa Set Kętrzyn (Aleksandra Ciesielska, Karolina Demczuk, Wiktoria Babecka)

Chłopcy

AZS UWM Olszytn: Klaudiusz Nowak. Dawid Sokołowski, Jakub Gromadziński

{AdmirorGallery}kuri3{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x