Szczyt juniorek zdecydowanie dla Zrywu – Elblążanki tylko tłem

W tym sezonie kandydatkami do mistrzostwa województwa w siatkówce juniorek : Zryw Volley i Truso. Do pierwszej konfrontacji między faworytkami doszło w poniedziałek (8 grudnia) w Elblągu. Bezdyskusyjne zwycięstwo odniosły iławianki 3:0 (18,20,17). Sam fakt wygrania nie jest niespodzianka, natomiast jej rozmiary na pewno. Przecież w składzie Truso nie brakuje zawodniczek z II-ligowym stażem.

MKS Truso Elbląg – MKS Zryw-Volley Iława 0:3 (18:25, 20:25, 17:25)

MKS Truso Elbląg Marta PIETROCZUK – kapitan zespołu, Joanna KARPIŃSKA, Laura NOWOTNIK, Aleksandra STEPIEŃ, Sandra KORUSIEWICZ, Monika GORZKA, Iwona KULIŃSKA oraz Martyna BIAŁECKA, Aleksandra TOMASZEWSKA, Aleksandra BLUDAU, Natalia MEJKA, Kamila Sitnik. Trener: Mieczysław PIETROCZUK

MKS Truso Elbląg: Weronika WOŁODKO, Daria PIK, Aleksandra SZCZYGŁOWSKA, Aleksandra FOTA, Aleksandra WÓJCICKA, Maja KAŃDUŁA, Karolina KACZMARCZYK, Paulina MARKOWICZ, Izabela GIECEWICZ, Milena Figielska. Trener: Wojciech SAMULEWSKI

Bardzo pewne zwycięstwo iławianek, które dominowały w każdym secie i trener Mieczysław Pietroczuk bez większego ryzyka mógł sobie pozwolić na zmiany taktyczne. Zawodniczki Zrywu miały bardzo intensywny poprzedni sezon (hala i plaża), jak widać już się zregenerowały i znów walczą z pasją. Przynajmniej na podstawie tego meczu można było odnieść takie wrażenie. W tej sytuacji iławianki są głównymi kandydatkami do tytułu mistrzowskiego.

Tabela (po I rundzie)

1 MKS Zryw-Volley Iława 3 6 9:0

2 MKS Truso Elbląg 3 5 6:4

3 UKS Piątka Olsztyn 3 4 4:6

4 UKS Chemik Olsztyn 3 3 0:9

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg iława Olsztyn siatkowka plażowa

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x