Tak jak w przyrodzie: Orzeł lepszy od Sokoła – Brawa przy otwartej kurtynie

Siatkarki Orła nie miały ostatnio najlepszej passy, a powodem były: niekorzystny układ gier (graliśmy zazwyczaj z faworytami) i liczne kontuzje w drużynie. Na szczęście przełamanie nastąpiło w niedzielę (4 grudnia). Elblążanki otrzymały brawa przy otwartej kurtynie zarówno za zwycięstwo 3:0 (21,15,16) jak i styl wygranej. Już dawno nie widzieliśmy tak wielu efektownych akcji, przede wszystkim ta szczelnego bloku, który z minuty na minutę zniechęcał do walki przeciwniczki. To zwycięstwo przybliżyło nas do osiągnięcia tzw. bezpiecznej strefy.

Orzeł Elbląg – Sokół Mogilno 3:0 (25:21, 25:15, 15:16)

Orzeł Elbląg: Martyna Gierszewska, Ada Sosnowska, Anna Tracz, Eliza Białczak, Izabela Cierzyńska, Monika Jabłońska, Monika Tchórzewska (l) oraz Justyna Bąk, Marta Waszak, Anna Krypska.

Jak się okazuje kłopoty mobilizują. Plaga kontuzji w zespole elbląskim komplikowała sprawę trenerowi Andrzejowi Jewniewiczowi w poprzednich meczach. W tym tygodniu wcale pod tym względem nie było lepiej, ale zawodniczki nie narzekały, kto żyw, szykował się do arcyważnej potyczki z Sokołem.

Przeciwnik nie był łatwy, co zresztą udowodnił w pierwszej partii. Drużyna gości prowadziła już 19:16, ale Orzeł w jednym ustawieniu zdobył sześć punktów, a potem spokojnie dokończył seta. I to był najważniejszy moment tego spotkania. Elblążanki wyraźnie poczuły moc i w następnych odsłonach prowadziły grę. Co ważne skuteczność szła w parze z wieloma efektownymi akcjami. Dobre przyjęcie pozwalało na rożne warianty ataku. Z kolei szczelny blok wyprowadzał z równowagi przeciwniczki, a nam przynosił kolejne punkty lub możliwość kontrataku. Sety bez historii z dominacją Orła nad Sokołem, Tak jak w przyrodzie. Oby na finiszu rundy rewanżowej było podobnie.