Trener AZS UWM Sergiusz Salski: Nie chcemy uczestniczyć w takich szopkach…

Trzeba przyznać, że tegoroczne rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorów w siatkówce zakończyły się dużym niesmakiem. Nie odbyło się spotkanie UKS Tempo 25 Olsztyn – AZS UWM Olsztyn (Salski) i wobec nie stawienia się w urzędowym terminie obu zespołów postanowiono ukarać drużyny obustronnym walkowerem. Suchy komunikat nie zawierał istoty rzeczy, bowiem okazało się, że nie był to bojkot obu stron. Trener Sergiusz Salski wyjaśnił w Związku wszystkie okoliczności, akcentując, że był gotowy do gry, czekał tylko na sygnał gospodarzy gdzie i kiedy. Ale się nie doczekał i został wmanipulowany w przykry incydent.

 

Ostatnia decyzja związku jest następująca:

Mecz UKS Tempo 25 Olsztyn – AZS UWM Olsztyn (Salski) został zweryfikowany jako walkower dla AZS-u. W konsekwencji mistrzem województwa został zespól Sergiusza Salskiego, drugie miejsce zajął Chemik Olsztyn, a trzecie UKS Tempo 25 Olsztyn.

Biorąc pod uwagę rozstawienie zespołów w turniejach o Mistrzostwo Polski, zajęcie trzeciego miejsca w regionie było najkorzystniejsze. Filozofię taką przyjęli trenerzy Tempa, ale by osiągnąć cel nie mogli zdobyć punktu w ostatniej kolejce. Wyjście było jedno oddać mecz walkowerem. Jak myśleli tak zrobili, ale co tu dużo mówić, w tę niemoralną grę, wciągnęli akademików.

Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby w czymś takim uczestniczyć – mówi trener AZS UWM Sergiusz Salski. Zależało nam na grze i zwycięstwie, bo to dawało nam mistrzostwo województwa. Rozgrywki w regionie też mają określoną rangę i traktujemy je jak najpoważniej. A że złoty medalista będzie miał trudną drogę do finału Mistrzostw Polski – trzeba sie z tym pogodzić. Jeśli ktoś jest dobry to pokona przeszkody. Dlatego bardzo zabolała mnie pierwsza decyzja Związku i w konsekwencji opinia społeczna  , bo to uderzało w moje dobre imię. Ja uczę zawodników grać w siatkówkę a nie „podkładać się” rywalom.

Ostatnia kolejka

Chemik Olsztyn – Truso Elbląg 3:0 (13,17,23)

Tempo 25 Olsztyn – AZS UWM Olsztyn (Salski) 0:3 (0:25,0:25,0:25) – walkower

Tabela końcowa (po ostatecznych decyzjach)

1 AZS UWM Olsztyn (Salski) 8 14 22:8

2 UKS Chemik Olsztyn 8   14 20:11

3 UKS Tempo-25 Olsztyn 8  12 16:12

4 AZS UWM Olsztyn (Wąsowicz) 8 11 13  :16

5 MKS Truso Elbląg 8   8  0:24

Fot. indykpol azs uwm.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x