Truso – Zryw Volley prawdziwy mecz na szczycie – Elblążanki samodzielnie na czele

To był z całą pewnością hit pierwszej rundy rozgrywek wojewódzkiej ligi juniorek. W Elbląga spotkały się nie pokonane do tej pory siatkarki MKS Truso i Zrywu Volley Iława. Bardzo interesująco zapowiadający się mecz spełnił pod każdym względem oczekiwania. Dobry poziom, a przede wszystkim walka do ostatniej piłki. Drużyna z Elbląga, mająca w składzie zawodniczki z II-ligowym stażem była faworytem i wygrała 3:2 (25:21, 25:27, 17:25, 25:16,15:10), ale nie był to spacerek.

Przebieg tego meczu udowodnił, że emocje trwać będą do końca rywalizacji. Jest jeszcze rewanż w Iławie. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z opiniami o tym meczu z punktu widzenia obu rywalek.

MKS Truso Elbląg – MKS Zryw-Volley Iława 3:2 (25:21, 25:27, 17:25, 25:16,15:10)

Elbląg szczęśliwy

Na stronie MKS Truso czytamy:

W hicie rozgrywek ligowych obecnego sezonu pokonały u siebie rywalki z Iławy, które doznały pierwszej porażki w sezonie. Iławianki w poprzedniej kolejce pokonały groźny zespół Piątki Olsztyn nie tracąc nawet seta (3:0) i będąc na fali pokazały aspiracje do pozycji lidera w województwie. Elblążanki pewnie wygrały pierwszego seta i w drugim prowadziły pięcioma punktami prawie od początku. Niestety w końcówce seta popełniały seriami niewymuszone błędy, co skutkowało przegraniem tej partii. Trzeci set to koncertowa gra iławianek i bezradność zawodniczek Truso, które wyraźnie zdeprymowane porażką w poprzednim secie, popełniały seriami niewymuszone błędy, co skrzętnie wykorzystywały przeciwniczki. Iławianki prowadząc w meczu 2:1 również czwartego seta rozpoczęły kilkoma udanymi zagraniami. Kiedy wydawało się, że elblążanki się nie podniosą, role liderki zespołu przyjęła na siebie Ada Sosnowska, która na przemian plasami i mocnymi zbiciami tak z pierwszej jak i drugiej linii, bezlitośnie punktowała rywalki. Biorąc przykład z Adrianny szybko do dobrej gry wracały kolejne zawodniczki Truso, co znalazło odzwierciedlanie na tablicy wyników w stanie setów 2:2. Piąty set to pokaz umiejętności Truso, które dominowały na parkiecie i pewnie wygrały piątego seta.

MKS Truso Elbląg : Sosnowska , Tchórzewska, Zaporowicz, Wielgoszyńska, Fota(L), Wojcicka, Banaszek oraz Szczygłowska, Karolak, Tomaszewska, Ławka Bajor, Pogorzelska

Iławianki obecują rewanż

Relacja trenera Mieczysława Pietroczuka (Zryw)

– Pierwszego seta wygrał zespół z Elbląga, ale po kolejnych dwóch setach to siatkarki Zrywu prowadziły 2:1. Decydująca była czwarta odsłona meczu w której siatkarki Truso dość szybko uzyskały przewagę i pomimo heroicznej gry naszych młodych siatkarek, zawodniczki z Elbląga doprowadziły do piątego seta. Podobnie jak w poprzedniej partii na początku gospodynie zyskały przewagę punktową. Nasze zawodniczki zmuszone do pościgu nie zdołały doprowadzić do wyrównania i siatkarki Truso wygrały seta i cały mecz 3:2. Iławianki zagrały dobry mecz z zespołem starszym i zdecydowanie bardziej doświadczonym siatkarsko – część siatkarek Truso występuje w rozgrywkach II Ligi w zespole E.Leclerc Orzeł Elbląg. Pomimo tego w naszym sztabie pozostał niedosyt i będziemy bardzo skrupulatnie przygotowywać się do rundy rewanżowej w walce o mistrzostwo ligi.

MKS  ZRYW-VOLLEY Iława: Monika PIETROCZUK- kapitan zespołu, Marta PIETROCZUK, Laura NOWOTNIK, Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Iwona KULIŃSKA, Beata Malinowska – libero oraz Monika GORZKA, Kamila SITNIK, Natalia MEJKA. Trenerzy: Mieczysław PIETROCZUK, Małgorzata PIETROCZUK, Statystyk: Marzena PIETROCZUK.