Trzecia liga już po premierze – Pewne zwyciestwa faworytów, ale…

Zainaugurowano rozgrywki warmińsko-mazurskiej III ligi siatkarzy. Występuje w niej zaledwie pięć drużyn, co dla regionu, gdzie ta dyscyplina ma ogromne tradycje, jest kompromitacją. Udział w rywalizacji jest drogi i wielu chętnych po prostu na to nie stać. Premiera nie przyniosła niespodzianek. Mecze wygrali faworyci: CSiR Pałac Kamieniec i MOSiR Giżycko.

 

I choć gospodarze nie stracili nawet seta ich rywale zaprezentowali sie zupełnie dobrze. Zarówno siatkarze Gali Barczewo w Suszu, jak i Wilczka Wilkowo w Giżycku zagrali na dobrym poziomie i mamy nadzieję, że tak będzie do końca rozgrywek. Mało nas, ale nie przynajmniej w tym gronie będzie dużo pozytywnych emocji. W tej kolejce pauzował zespół Wenglorza Lidzbark Warmiński.

Wyniki

MOSiR GIŻYCKO – WILCZEK WILKOWO 3:0 (27:25, 25:12, 25:20)

CSiR PAŁAC KAMIENIEC – UKS GALA BARCZEWO 3:0 (25:18, 25:18, 25:21)

Relacja z meczu Kamieńca z Barczewem

To już czwarty sezon drużyny z Kamieńca w tych rozgrywkach. Ostatnio wygrała III ligę jeszcze pod nazwą CSIR Basten Kamieniec , ulegając tylko raz , obecnemu drugoligowcowi z Wilkas. Od zespół występuje jako CSIR Pałac Kamieniec.

Drużyna pierwsze dwa mecze rozegra ,, u siebie ,, w hali Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu. Team prowadzony przez Mieczysława Pietroczuka przystąpił do sezonu z dużymi zmianami w składzie. Odeszło w sumie siedmiu, a przybyło dwunastu nowych zawodników. Przeważnie są to siatkarze młodzi, nastoletni, a już są powoływani do dwunastki meczowej lub wychodzą w pierwszym składzie. Ale są też poważne wzmocnienia np. Dawid Suski.

Pierwszy mecz Pałac rozegrał z beniaminkiem trzeciej ligi UKS Gala Barczewo. Przeciwnik anonimowy i nieznany.

Będąc faworytem w tym meczu CSIR Pałac Kamieniec od początku grał bardzo ostrożnie i trochę asekuracyjnie. Ale z biegiem czasu gra nabierała tempa. Dokładne przyjęcie , rozegranie i skuteczny atak pozwoliły na uzyskanie kilku punktowej przewagi w dwóch pierwszych setach. Trener dokonywał zmian: na przyjęciu za Damiana Urbańskiego wszedł Michał Wnuk na zagrywkę za Radosława Rólkiewicza Bartosz Burny i na podwyższenie bloku za Rafała Czubińskiego Marcin Szpindler.

Trzeci set i zgoła odmienny od poprzednich. Ton gry nadawali goście. Już na początku prowadzili

czterema, a nawet sześcioma punktami. Trener Pietroczuk od początku seta na libero wpuścił za Bartłomieja Dybicha drugiego zawodnika na tej pozycji Darka Gondka. Przy stanie 5:1 trener wziął czas , ale niewiele to pomogło, bo po chwili siatkarze z Barczewa podwyższyli na 8:2. Im dłużej trwał set tym gospodarze grali coraz lepiej i przewaga punktowa gości topniała. Przy stanie 14:11 dla Gali na zagrywkę poszedł kapitan Pałacu Sebastian Suski. W jednym ustawieniu Kamieniec zdobył osiem punktów i to był moment zwrotny tej partii. Faworyci szybko kokończyli dzieła i wygrali mecz 3:0.

Skład drużyny CSIR Pałac Kamieniec :

Sebastian Suski – kapitan , Czubiński Rafał , Suski Dawid , Urbański Damian , Mazurkiewicz Michał , Rólkiewicz Radosław , Dybich Bartłomiej – libero , oraz Rólkiewicz Robert , Szpindler Marcin , Wnuk Michał , Gondek Dariusz , Buny Bartosz.

{AdmirorGallery}palac11{/AdmirorGallery}

Tabela

1 MOSiR Giżycko 1 2 3:0

2 CSiR Pałac Gizycko 1 2 3:0

3 Gala Barczewo 1 1 0:3

4 Wilczek Wilkowo 1 1 0:3

Wenglorz Lidzbark Warmiński – – –

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Barczewo CSiR Pałac Kamieniec Gala Barczewo giżycko Kamieniec MOSiR Giżycko Siatkówka Susz Wenglorz Lidzbark Warmiński Wilczek Wilkowo Wilkowo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x