Turniej 60-lecia AZS Olsztyn – Lepsze samopoczucie przed premierą

W hali sportowej w Kortowie zakończył się turniej siatkarzy z okazji 60-lecia AZS-u Olsztyn. Impreza miała charakter młodzieżowy, bowiem takich mieliśmy uczestników. Imprezę wygrały zespoły olsztyńskie: II-ligowy AZS UWM przed AZS III, trzecie miejsce zajął MKS Wola W-wa, a ostatnie Delecta Bydgoszcz (Młoda PLUS LIGA). Dla naszych drużyn był to bardzo istotny sprawdzian przed rozgrywkami II ligi i Młodej PLUS LIGI

Składy zespołów olsztyńskich w turnieju 60lecia AZS Olsztyn:

AZS UWM II Olsztyn: Damian Boruch, Jakub Dzikuć, Adam Kawzowicz, Grzegorz Krzan, Dorian Nawrocki,, Kamil Obrębki, Maciej Pichłacz, Michał Przybylski, Damian Święcicki, Piotr Wiśniewski, Krzysztof Ładziński, Michał Basaj.

AZS Młoda PLUS LIGA: Paweł Mazek, Piotr Michalski, Dariusz Kurmin, Bartosz Dylak, Maciej Budziński, Łukasz Olender, Bartosz Mariański, Kamil Hrynowiecki, Piotr Łukasik, Łukasz Kuchciński, Jakub Urbanowicz, Jakub Monkiewicz, Kamil Guzewicz, Jędrzej Ruszczyk

Piątek

Wynik 3:0(18,18,14) dla AZS II mówi właściwie wszystko. Zespół prowadzony w tej imprezie przez Andrzeja Grygorowicza dominował na boisku, widać było większe doświadczenie zawodników. Na tym tle team Młodej PLUS LIGI (zespół prowadził Sergiusz Salski) wypadł blado, ale są to dopiero pierwsze przymiarki i skład personalny w rozgrywkach może się zmienić.

W drugim meczu MOS Wola Warszawa wygrał z Delectą Bydgoszcz (młoda PLUS LIGA) 3:2.

Sobota

W drugim dniu turnieju oba olsztyńskie zespoły odniosły zwycięstwa. W pierwszym meczu AZS III (zespół Młodej PLUS LIGI) pokonał MKS MOS Wola Warszawa 3:2(-23,22,-14,23,12). Drużyna zagrała znacznie lepiej niż w piątek, ale i rywal był mniej wymagający. Spotkanie długie, każdy set z wyjątkiem trzeciego bardzo zacięty. Widać, że zawodnicy potrzebują ogrania i każdy mecz w takim składzie procentuje większym zgraniem i doświadczeniem. W pierwszej szóstce dobrze wypadł Jakub Urbanowicz, trener Sergiusz Salski dokooptował jeszcze dwóch zawodników: Kamila Guzewicza i Jędrzeja Ruszczyka.

Po 30 minutach przerwy zagrały zespoły AZS II Olsztyn i młodej Delecty. Wygrali II-ligowcy z Kortowa 3:0(23,21,10). Po dwóch zaciętych setach goście zupełnie „odpuścili” i trzecia partia była już formalnością.

Tabela po 2 dniach:

1 AZS II Olsztyn 2 4 6:0
2 MKS MOS Wola 2 3 5:5
3 AZS III Olsztyn 2 3 3:5
4 Młoda Delecta 2 2 2:6

Niedziela

Mecze ostatniego dnia przyniosły dużo emocji. Spotkanie AZS III prowadzonego przez Sergiusza Salskiego z Delectą trwało grubo ponad dwie godziny, a trzy sety zakończyły się „na przewagi”. Ostatecznie wygrali olsztynianie 3:2(-28,27,-15,22,17).
Niemniej zacięty okazał się mecz naszych II-ligowców z MOS Wola. Przed tygodniem olsztynianie przegrali z warszawiakami w sparingu w trzech setach, tym razem w pełni się zrewanżowali zwyciężając 3:1(25,-23,21,19), ale był to ciężki mecz.

Końcowa tabela:

1 AZS UWM II Olsztyn 3 6 9:1
2 AZS III Olsztyn 3 5 6:7
3 MOS Wola W-wa 3 4 6:8
4 Delecta Bydgoszcz 3 3 4:9

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik turnieju: Piotr Wiśniewski (AZS II Olsztyn)
Najlepszy zawodnik AZS II: Damian Boruch
Najlepszy zawodnik AZS III: Jakub Urbanowicz

Ocena turnieju przez trenera Andrzeja Grygołowicza

– Dla na był to bezcenny sprawdzian. Mogliśmy z trenerem Salskim przejrzeć w akcji wszystkich zawodników. Musimy zmontować dwie drużyny: do rozgrywek II ligi i Młodej PLUS LIGI. Ta ostatnia rusza już za tydzień. Przed premierą mamy spory wybór bo II-ligowcy jeszcze nie grają. Zgłosiliśmy aż 19 zawodników i postaramy się ich jak najlepiej przygotować. Nie muszę więc przekonywać o korzyściach szkoleniowych z zakończonej dziś próby, a swoją drogą zwycięstwa tez cieszą.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x