Turniej Partnerstwa Regionalnego Kozienice 2021 – Indykpol AZS sięgnął po główne trofeum

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali zakończony w niedzielę (12 września) w Kozienicach Turniej Partnerstwa Regionalnego w Siatkówce Mężczyzn. W finałowej potyczce pokonali Cerra Enera Czarnych Radom 3:2 (16,-22,-23, 21, 9) Trzecie miejsce zajął ukraiński  Barkom Kazhany Lwów po zwycięstwie na Politechniką Lublin 3:0 (23, 19, 25)  W piątek w półfinale  Indykpol AZS Olsztyn pokonał Politechnikę Lublin 3:2 (22, 16,-22,-22, 6),

Półfinały

Cerrad Enea Czarni Radom – Barkom Kazhany Lwów 3:0 (25:16, 25:20, 25:22)

Indykpol AZS Olsztyn – LUK Politechnika Lublin 3:2 (25:22, 25:16, 22:25, 22:25, 15:6)

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Firlej, Torey Defalco, Taylor Arevill, Mateusz Poręba, Wiktor Januszewski, Karol Butryn, Jędrzej Gruszczyński (k) oraz Karol Jankiewicz, Jan Król, Dawid Siwczyk, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis.

Po pierwszym bardzo wyrównanym secie, w drugim olsztynianie osiągnęli przewagę i wydawało się, że zamkną spotkanie w trzech partiach. Beniaminek nie spasował, znów nawiązał walkę a w końcówkach kolejnych osłon okazał się lepszy. W czwartym secie było 22:22 i lublinianie trzeba zagrywkami zaskoczyli kortowian. Zapowiadało się na emocjonujący tie break, tymczasem Indykpol AZS od początku zdominował wydarzenia i wygrał gładko do 6. Najwięcej punktów 22 zdobył Karol Butryn. W sobotę o godz. 14.30 finał z Czarnymi.

o 3 miejsce

LUK Politechnika LublinBarkom Kazhany Lwów 0:3 (23:25, 19:25, 25:27)

Finał

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:16, 22:25, 23:25, 25:21, 15:9)

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Firlej, Torey Defalco, Wiktor Januszewski, Szymon Jakubiszak,Karol Butryn, Dawid Siwczyk, Jędrzej Gruszczyński (k) oraz Karol Jankiewicz, Jan Król, Jakub Ciunajtis. Taylor Arevill, Mateusz Poręba
Zasłużone zwycięstwo akademików, którzy rozpoczęli z dużym animuszem i w pierwszym secie dyktowali warunki. Potem mecz wyrównał się, ale końcówki wygrywali rywale. W trzeciej partii zdecydowanie pomógł im sędzia, który w kluczowym momencie, zaliczył im punkt, gdy piłka znalazła się na metrowym aucie. Na szczęście olsztynianie szybko zmobilizowali się i w następnych partiach odzyskali inicjatywę. Zwłaszcza w tie breaku ich przewaga nie podlegała dyskusji.