Turniej Żadnych Granic” Górzno 2012 – Trochę pechowy Basten Kamieniec

Siatkarze BASTENU Kamieniec (trzeci zespół rozgrywek III ligi warmińsko-mazurskiej) w okresie wolnym o ligi często uczestniczy w turniejach towarzyskich, bo to okazja cementowania drużyny, a przede wszystkim gry, której jest tak mało w rozgrywkach mistrzowskich. Tym razem siatkarze z Kamieńca wybrali się do Górzna na imprezę pod nazwą „Żadnych Granic”, która miała charakter integracyjny. Co ciekawe w składach nie brakowało zawodników o pięknej sportowej przeszłości, jak choćby Piotr Gawrych reprezentujący Geometrie Grudziądz. Oto relacja uczestników, którą po małych skrótach umieszczamy za strona CSiR Susz.

 

Basten trafił do grupy ,, A ,, z drużynami Geotermia Grudziądz , Pojezierze Brzuze , Zawkrze Mława i Urząd Marszałkowski z Torunia. Pierwszy mecz z Urzędem Marszałkowskim nasza drużyna wygrała gładko 2:0.

Drugie spotkanie z Geometrią Grudziądz rozpoczęło się od skutecznych ataków drużyny przeciwnej i dobrej zagrywce byłego reprezentanta polski Piotra Gabrycha. Od początku seta rywale mieli kilkupunktową przewagę , tak było do połowy partii. Potem Basten odrabiał straty i w końcówce doprowadził do remisu. Zabrakło trochę szczęścia i przegraliśmy do 23. Drugi set należał już do naszej drużyny, która od samego początku prowadziła wyraźnie wygrywając do 16. Dobry odbiór zagrywki spowodował że rozgrywający Bartłomiej Dybich mógł swobodnie realizować swój plan Damian Dokla , Sebastian Suski , Adrian Karolewski , Patryk Zmora i Marcin Szpindler mogli atakować jak chcieli przy pojedynczym bloku rywali. Trzeci set rozpoczął się od nie najlepszego przyjęcia naszej drużyny i to zespół Geometrii zdobywał punkty głównie z kontrataków i prowadziła przy zmianie stron 8:4. Druga część seta rozpoczęła się podobnie do pierwszej i prowadzenie rywali się nie zmniejszało. Przeciwnicy mieli już meczbola (14:9), kiedy wreszcie gra Bastenu zazębiła się. Przy stanie 14:13 dla Grudziądza punkt zdobyli jednak przeciwnicy, co dało im zwycięstwo 2:1.

Trzeci mecz z Zawkrzem Mława toczył się pod nasze dyktando, stąd łatwa wygrana 2:0 (18,20)

Najtrudniejszym okazał się mecz ostatni mecz z Pojezierzem Bzurze Wygrana 2:0 dawała drugie miejsce w grupie i awans do półfinałów. Mecz był bardzo wyrównany od pierwszych piłek , raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. W końcówce seta dokładniejsi byli nasi rywale wygrywając 25:23. Drugi set również od początku wyrównany ale już z lekką przewagą drużyny przeciwnej. Przy stanie 24:19 dla Pojezierza nasi zawodnicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i zaczęli grać koncertowo blokiem i w obronie. Przy stanie 24:23 kardynalny błąd popełnił sędzia który pokazał aut przy 20-sto centymetrowym aucie. Wynik 25:23 dla przeciwników dało im wygraną 2:0 i awans do półfinałów.

Drużyna BASTEN Kamieniec rozegrała jednego dnia cztery mecze , nazajutrz jeden o siódme miejsce z Reprezentacją Polski Niepełnosprawnych. W meczu tym zagrali nowi , najmłodsi zawodnicy Basenu Patryk Zmora , Wojciech Cerkiewnik i Artur Suski. Zaprezentowali się z dobrej strony , zagrali poprawnie w każdym elemencie gry wygrywając z bardziej doświadczoną drużyną 2:1 co dało siódme miejsce w turnieju.

{AdmirorGallery}basten7{/AdmirorGallery}

Fot. strona: basten kamieniec

Drużyna BASTEN Kamieniec grała w składzie :

Dybich Bartłomiej , Zdzichowski Piotr – rozegranie

Karolewski Adrian , Zmora Patryk – środkowi bloku

Suski Sebastian , Dokla Damian , Cerkiewnik Wojciech , Suski Artur – przyjęcie

Szpindler Marcin – atakujący

Wawer Wojciech – Libero

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x