Uczniowie i uczennice trenowali z Mistrzem – Michał Winiarski znalazł czas

Fot. MOSiR Elbląg
Początkujący siatkarze i siatkarki miały okazję w piątek (3 września) uczestniczyć w treningu z samym Michałem Winiarskim, Mistrzem Świata z 2014 roku. Miejscem treningu była Hala Sportowo- Widowiskowa MOSiR w Elblągu, gdzie zostały przeprowadzone godzinne zajęcia. w przeszłości zawodnik, dziś trener znalazł czas by spotkać się z adeptami przed sparingowymi meczami Indykpolu AZS z Treflem Gdańsk.

Michał Winiarski to były reprezentant Polski, który grał na pozycji przyjmującego. W 2014 roku zdobył z reprezentacją Mistrzostwo Świata, a od 2019 roku jest trenerem Trefla Gdańsk. To właśnie on wraz z pozostałymi trenerami gdańszczan poprowadził piątkową lekcję dla młodych elbląskich siatkarzy. W zajęciach uczestniczyło 50 zawodników, którzy podzieleni byli na 3 grupy, zgodnie z wiekiem i umiejętnościami. Z trybun dopingowali ich koledzy i koleżanki z elbląskich szkół.

Trening był zapewne ogromnym przeżyciem dla każdej siatkarki i każdego siatkarza. Mogli się oni bowiem nauczyć podstaw siatkarskiego rzemiosła. Prawidłowe techniczne odbicia sposobem górnym oraz dolnym, zagrywki czy przyjęcia. Drobne wskazówki i rady przyjmowane były z uwagą. Według obecnego sztabu Gdańskich Lwów ze wszystkim radzili sobie rewelacyjnie. Po treningu był czas na autografy i wspólne zdjęcia.

Lekcja z mistrzem odbyła się dzięki wieloletniej współpracy z Treflem Gdańsk i przy okazji przyjazdu na mecze z Indykpolem AZS Olsztyn. W piątek wygrali olsztynianie 3:1, w sobotę o godz. 12.30 Trafl ma okazje do rewanżu

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Sponsorem głównym jest WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy. Sponsorami wydarzenia są: Studio Łazienkowe Awangarda, Logbar Domki oraz Zakład Poligraficzny Elgraf. Patronat honorowy objął Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

Tekst MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Siatkówka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x