Indykpol AZS UWM doprowadził do remisu 2:2 – Decydujące starcie 30 kwietnia w Uranii

Po czterech meczach o piąte miejsce w PLUS LIDZE między  Politechniką Warszawską i Indykpolem AZS UWM Olsztyn jest remis 2:2. W sobotę (26 kwietnia) wygrała Politechnika 3:2 (-23,-22,22,19,11), ale  w niedzielę kortowianie sprostali zadaniu. Będąc pod dużą presja pokonali warszawiaków 3:1 (21,-20,23,18) i przed nami decydujące starcie w Uranii 30 kwietnia o godz. 18. Tu musi nastąpić rozstrzygnięcie. Kto zagra w pucharach?

Sobota

Politechnika Warszawska – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:2 (23:25, 22:25, 25:22, 25:19, 15:11) – stan rywalizacji 2:1 dla Politechniki

AZS Politechnika Warszawska: Maciej Pawliński, Marcin Nowak, Paweł Adamajtis, Juraj Zatko, Ivan Bogdanov Kolew, Dawid Gunia, Michał Potera (libero) oraz Maciej Olenderek, Maciej Stępień, Paweł Kaczorowski, Mateusz Sacharewicz, Adrian Radu Gontariu

Indykpol AZS Olsztyn: Maciej Dobrowolski, Pablo Bengolea, Rafał Buszek, Grzegorz Szymański, Matti Oivanen, Piotr Hain, Michał Żurek (libero), Piotr Łukasik, Wojciech Sobala, Grzegorz Pająk, Piotr Łuka

MVP: Juraj Zatko

2:0 w setach w meczu wyjazdowym to ogromny kapitał, którego jednak kortowianie nie wykorzystali i to może okazać się bardzo kosztowne. Niestety na dłuższym dystansie dały o sobie znać braki kondycyjne. Gospodarze wyczuli odpowiedni moment i w trzeciej odsłonie właśnie oni zaczęli sprawiać lepsze wrażenie. To znalazło niestety odbicie w zdobywanych punktach. W tie breaku tylko początek był wyrównany. Potem Politechnika odskoczyła na 11:7, i choć kortowianie zbliżyli się na 11:9 na więcej nie było ich stać.

Niedziela

AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (21:25, 25:20, 23:25, 18:25)

AZS PW: Juraj Zatko, Dawid Gunia, Maciej Pawliński, Adrian Radu Gontariu, Marcin Nowak, Paweł Kaczorowski, Michał Potera (libero) oraz Maciej Olenderek, Ivan Bogdanov Kolew, Mateusz Sacharewicz, Paweł Adamajtis.

Indykpol AZS: Maciej Dobrowolski, Wojciech Sobala, Pablo Bengolea, Grzegorz Szymański, Piotr Hain, Rafał Buszek, Michał Żurek (libero) oraz Piotr Łukasik, Piotr Łuka.

MVP: Grzegorz Szymański

Brawa dla kortowian, którzy zdołali wyrównać, a byli w trudniejszej sytuacji od gospodarzy. Zaczęli jak zwykle dobrze, ale to jeszcze o niczym nie świadczyło, tym bardziej, że Politechnika wyrównała. Decydujacy był trzeci set, w którym prowadzenie się zmieniało, ale w końcwce olsztynianie byli dokladniejsi i bardziej skoncentrowani przy siatce. Tym razem już nie odpuscili i w czwartej partii zadali decydujący cios. Dominowali już wyraźnie. W Uranii szanse należy oceniac po 50 procent, ale to zwycięstwo wszystkich nas bardzo pokrzepiło. Mamy nadzieję, że siatkarzy z Kortowa też.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

AZS UWM Olsztyn Indykpol AZS UWM Olsztyn Olsztyn Siatkówka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x