UKS Chemik SMS 3:2 ze Spartą Warszawa – A mogła być nawet pełna pula

Coraz lepiej spisują się w tegorocznych rozgrywkach II ligi siatkarki UKS Chemik SMS Olsztyn. W sobotę (16 października) w trzecim meczu sezonu pokonały u siebie Spartę Warszawa 3:2 (21, 15,-23,-23, 6). To bardzo cenny sukces, bowiem rywalki były faworytkami. Olsztynianki miały przebłyski poprawnej gry już tydzień temu. Tym razem spisywały się dobrze przez całe spotkanie i były bardzo blisko zwycięstwa za trzy punkty mając piłkę meczową. Ale z dwóch oczek też jesteśmy zadowoleni.

UKS Chemik SMS Olsztyn – Sparta Warszawa 3:2 (25:21, 25:15, 25:27, 23:25, 15:6)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Anna Fiedorowicz, Julia Szełemej, Natalia Godlewska, Weronika Poczynek, Julia Pietrzak, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Julia Gach

W pierwszych dwóch setach olsztynianki zagrały na bardzo wysokim poziomie. Wszystko funkcjonowało bez zarzutu, szczególnie zagrywka i blok. W trzecim secie trwała wyrównana walka, ale w grze na przewagi więcej zimnej krwi wykazały przeciwniczki, które uratowały się w meczu i wzmocniły na tyle, że czwarta partię też wygrały po bardzo zaciętym przebiegu. Chemik prowadził 20:18, jednak nie potrafił utrzymać przewagi. Na szczęście w tie breaku karta się odwróciła. Olsztynianki od razu przejęły inicjatywę. Wróciły do gry z początku spotkania. Przy zmianie stron prowadziły 8:4. Poszły za ciosem i nie dały szans rywalkom.

Legionovia Legionowo – AZS Uniwersytet Gdański 3:0 (25:22, 25:19, 25:15)

ŁKS II Łódź – Nike Węgrów 0:3 (26:28, 14:25, 26:28)

Krótka Mysiadło – AZS UMCS Lublin 0:3 (21:25, 20:25, 24:26)

Chemik Olsztyn – Sparta Warszawa 3:2 (21:25, 15:25, 27:25, 25:23, 6:15)

Ósemka Siedlce – AZS Warszawa 1:3 (25:27, 25:21, 16:25, 23:25)

1 LTS Legionovia Legionowo 3 9 9:2

2 PMKS Nike Węgrów 3 6 7:3

3 AZS UMCS Volley Lublin 3 6 7:4