UKS Chemik SMS traci dystans – Dobry początek i nagle stop

Siatkarki UKS Chemik SMS przegrały w sobotę (11 grudnia) na wyjeździe z zespołem Krótka Mysiadło 1:3 (17, 20, 10, 20). Ta porażka potęguje i tak trudną sytuacje olsztynianek, które tracą dystans do rywalek. Na szczęście z II ligi spada tylko jedna drużyna i wszystko wskazuje na to, że walczyć będziemy z Ósemka Siedlce o utrzymanie się w centralnych rozgrywkach. W najbliższy weekend ((18/19 grudnia) Chemik zagra dwa wyjazdowe mecze z ŁKS II w Lodzi i ze Spartą Warszawa.

Krótka Mysiadło – UKS Chemik SMS Olsztyn 3:1 (17:25, 25:20, 25:19, 25:20)

UKS Chemik SMS Olsztyn : Patrycja Komenda, Anna Fiedorowicz, Klaudia Zapałowska, Weronika Poczynek, Julia gach, Julia Pietrzak, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Zuzanna Dąbrowska, Natalia Godlewska

Olsztynianki zaczęły mecz doskonale. Pierwszego seta rozstrzygnęły do 17. Gospodynie grały słabo, ale nasze dziewczęta były czujne i bezlitośnie wykorzystywały błędy, których same nie popełniały. W drugiej partii Chemik objął prowadzenie 5:1 i nagle zespół przestać grać. Jakby prąd odcięło. Rywalki wyczuły swoja szansę, przejęły inicjatywę, której nie oddały do końce. Pozostałe sety toczyły się pod dyktando zespołu z Mysiadła. To już kolejny taki mecz, w którym drużyna z Olsztyna nie potrafi przetrzymać kryzysu i ułatwia zadanie rywalkom.

Ósemka Siedlce – AZS Uniwersytet Gdański 0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

Sparta Warszawa – AZS Warszawa 1:3 (14:25, 19:25, 25:19, 21:25)

Krótka Mysiadło – Chemik Olsztyn 3:1 (17:25, 25:20, 25:19, 25:20)

ŁKS II Łódź – AZS UMCS Lublin 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)

Legionovia Legionowo – Nike Węgrów 2:3 (17:25, 25:17, 22:25, 25:20, 11:15)

1 LTS Legionovia Legionowo 11 31 32:8

2 AZS UMCS Volley Lublin 11 21 25:16

3 PMKS Nike Węgrów 10 19 23:14