Urwany set Skrze to też radość – W Uranii drzemka drogo kosztuje…

Wielokrotny mistrz Polski – Skra Bełchatów wygrał w Uranii mecz PLUS LIGI z Indykpolem AZS UWM 3:1 (19,18,-24,17), ale krótka drzemka faworytów pod koniec trzeciej partii wpędziła ich w małe tarapaty. Kolejny potentat przekonał się, że w Olsztynie nie można pozwolić sobie nawet na moment dekoncentracji bo to drogo kosztuje. Przez dwa sety Skra rządziła jak chciała, w trzecim pofolgowała i ambitni akademicy poderwali się do ataku z dobrym zresztą skutkiem. Potem jednak gra bełchatowian wróciła do właściwe tory, a wtedy olsztynianie nie mieli już za wiele do powiedzenia. Trochę radości jednak kibicom sprawili.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 18:25, 26:24, 17:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Guillermo Hernan, Wojciech Ferens, Piotr Gruszka, Wojciech Sobala, Piotr Hain, Bartosz Krzysiek, Michal Żurek (l) oraz Piotr Łukasik, Patryk Skup

Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Karol Kłos, Maciej Muzaj, Dante Boninfante, Michał Winiarski, Paweł Zatorski (l) oraz Konstantin Cupkovic, Piotr Woicki

MVP: Maciej Muzaj

Pierwsze dwa sety bez historii. Goście dobrze zagrywali i AZS w ogóle nie mógł rozwinąć skrzydeł. Trener Radosław Panas wycofał Piotra Gruszkę wpuszczając młodego Piotra Łukasika, ale faworyt długo kontrolował przebieg wydarzeń. Punkty przychodziły tak łatwo, że bełchatowianie pomyśleli zapewne, że mecz sam się wygra. W drugiej części kolejnej odsłony stracili koncentrację, a przyczajeni olsztynianie tylko na to czekali. W końcówce przycisnęli Skrę i wrócili do gry.

Nie na długo jednak, bowiem w czwartej partii goście potraktowali sprawę serio i choć nie uniknęli potknięć postawili kropkę nad „i”. Sensacji w Uranii więc nie było, ale wygrany set z takim zespołem tez cieszy. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano debiutanta w Skrze – Macieja Mazaja. I nie była to żadna kurtuazja. Po prostu młody zawodnik ujawnił duże możliwości.