Uwaga trenerzy młodzieżowej siatkówki – Skorzystaj z oferty!

W najbliższą środę (8 lutego) o godz. 9 w Olsztynie odbędzie się II tura konferencji szkoleniowej przeznaczona dla instruktorów i trenerów siatkówki pracujących z dziećmi i młodzieżą. Przygotowany materiał oparty jest nie tylko na polskich doświadczeniach, ale także na wiedzy najlepszych szkół europejskich. Szczegóły co do miejsca zostaną podane zainteresowanym pocztą elektroniczną, w każdym razie biorąc pod uwagę popularność tej dyscypliny w Olsztynie i regionie namawiamy do udziału, warto posłuchać i w praktyce obejrzeć to co najbardziej nowoczesne w pracy z młodzieżą.

 

Inicjatorem szkoleń jest Akademia Polskiej Siatkówki jako komórka Polskiego Związku Piłki Siatkowej powołana do wspierania rozwoju edukacji wśród osób prowadzących zajęcia z  siatkówki. Dbając o rozwój dyscypliny sportu, w której odnosimy tak wspaniałe wyniki, Akademia pragnie wyposażyć trenerów w najnowszą wiedzę dotyczącą metodyki treningu siatkarskiego. Konferencje szkoleniowe prowadzone są przez trenera Akademii Polskiej Siatkówki, Roberta Bałuszyńskiego.

Tematyka konferencji dopasowana jest dla instruktorów i trenerów siatkówki pracujących z dziećmi i młodzieżą. Przygotowany materiał oparty jest nie tylko na polskich doświadczeniach, ale także na wiedzy najlepszych szkół europejskich.

Temat kursokonferencji 

Metodyka nauczania i doskonalenie rozegrania, godz. 9.00 (cz. praktyczna 12.00) 

Metodyka nauczania i doskonalenie ataku, godz. 10.30 (cz. praktyczna 13.00) 

Zgłoszenia kierować na adres: konferencje.wf@wp.pl (w temacie wpisać datę, miejsce, temat konferencji)

Uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa + płytę CD z materiałem szkoleniowym.

Koszt uczestnictwa w jednej konferencji: 40 zł (wpłata na miejscu lub przelewem). W ciągu dnia realizowane są dwie konferencje (dwa tematy).

Podczas części praktycznej uczestników obowiązuje strój sportowy.

Dokładny adres konferencji zostanie przesłany zainteresowanym pocztą elektroniczną.

Część teoretyczna podzielona jest na trzy części:

1.Opis techniki, znajomość techniki wykonania ruchu jest nam niezbędna do tego, żeby wiedzieć czego uczyć, żeby wychwytywać błędy pojawiające się w trakcie wykonania i wiedzieć jak je korygować.

2. Metodyka nauczania, przygotowana metodyka nauczania, oparta jest nie tylko na polskich doświadczeniach, ale także na wiedzy najlepszych szkół europejskich. Pozwala na dobór ćwiczeń zarówno w zależności od możliwości motorycznych ćwiczących jak i tempa przyswajania nowych umiejętności.

3. Doskonalenie, zasób ćwiczeń doskonalących nowy element techniczny pozwoli w sposób efektywny i jednocześnie ciekawy dla ćwiczących utrwalać nabyte umiejętności.

{gallery}kurs3{/gallery}

W części praktycznej zaprezentowane będą przykładowe jednostki treningowe z elementami rozgrzewki, metodyką nauczania i ćwiczeniami doskonalącymi.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x