W Bełchatowie inaczej być nie mogło – Chwila nadziei

Mecz pierwszej w tabeli PLUS LIGI Skry Bełchatów z ostatnim Indykpolem AZS UWM Olsztyn miał zdecydowanego faworyta. Tutaj oczywiście nie mogło być żadnej niespodzianki, bo aktualnie są to rywale z zupełnie innej półki. I rzeczywiście, mistrzowie Polski bez kłopotów pokonali u siebie akademików 3:0 (19,19,22), ale nas cieszy fakt, że nie było żadnej kompromitacji, a nawet chwila nadziei, kiedy AZS prowadził w trzecim secie 18:14.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:19, 25:19, 25:22). MVP meczu Daniel Pliński.

Skra: Wnuk, Novotny, Bąkiewicz, Pliński, Falasca, Antiga, Zatorski (libero), Kurek, Winiarski
AZS Olsztyn: Hain, Gromadowski, Ferens, Gunia, Toobal, Siezieniewski, Mierzejewski (libero), Tomczyk, Jacobsen

Dwa pierwsze sety bez historii. Wyraźna przewaga gospodarzy, którzy na przerwach technicznych prowadzili 16:11 i kończyli partie w pełnym komforcie. Dość nieoczekiwanie kibice w trzeciej odsłonie przeżyli trochę emocji. Olsztynianie powalczyli i przez większość tego seta dyktowali warunki. Ale tak było tylko do stanu 20:15. W koncówce wyszła klasa i dojrzałość faworyta, który przez chwile dał rywalom nadzieję, a za chwilę pozbawił złudzeń. Warto zauważyć, że akademicy przystapili do spotkania z dwoma młodzieżowcami w szóstce (Wojciech Ferens i Piotr Hain). Coraz częściej dostają szanse i chyba to dobra opcja.

Fart Kielce – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (27:29, 25:21, 21:25, 18:25)

Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa 3:0 (25:17, 25:9, 25:17)

Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz 1:3 (21:25, 17:25, 27:25, 22:25)

Skra Bełchatów – AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

Politechnika Warszawska – Pamapol Wieluń  3:0 (25:16, 25:19, 25:16)

Awansem : Pamapol Wieluń – Skra Bełchatów 2:3 (15:25, 25:22, 25:21, 19:25, 13:15)

1 Skra Bełchatów  17      44      49:15

2 Asseco Resovia Reszów  16      33      41:24

3 Tytan AZS Częstochowa 16      32      37:24

4 Zaksa Kędzierzyn Koźle  16      28      39:31

5 Politechnika Warszawska 16      27      34:27

6 Delecta Bydgoszcz 16      23      29:32

7Jastrzębski Węgiel  16      6        25:37

8 Fart Kielce  16      16      21:37