W DLPS pracowite dni Purdy – Auto Handel coraz bliżej

W pierwszej Dobromiejskiej Lidze Piłki Siatkowej w walce o fotel lidera odnotowujemy kolejne dwa zwycięstwa Auto-Handlu i stratę punktu Emigrantów. Jednak najbardziej napracowali się siatkarze Bimber Team Purda, którzy rozegrali trzy zacięte mecze z Auto-Handlem, Emigrantami i KS TiM Choroszcza. Zespół Bartka Łukasiaka w zaległym meczu urwał punkt Emigrantom przegrywając 2:3.

Mecz zaczął się od pewnego zwycięstwa Emigrantów w pierwszym secie do 15. Ambitni zawodnicy z Purdy podjęli walkę w drugiej i trzeciej odsłonie wygrywając je do 21 i 23. Podrażnieni stratą punktu Emigranci dominowali w następnych dwóch partiach zwyciężając do 11. Najlepiej zaprezentował się Jędrzej Jasnos z Purdy.

W następnym meczu z KS TiM Choroszcza zabrakło tego zawodnika, za to olsztynianie zagrali w podstawowym składzie z Tomaszem Leik i wygrali 3:1. Jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. Pierwszego seta rozstrzygnął Adam Awiżen z kolegami do 20, a następnego zespół Bartka Łukasiaka do 21. W kolejnych partiach dominowali już olsztynianie i wygrali je do 16 i 15.

Następny pojedynek Bimber Team Purda stoczył z Auto-Handlem i tu emocji nie zabrakło. Wprawdzie Purda przegrała 1:3, ale honorowo do 16,-23,22 i 20. Po raz kolejny Jędrzej Jasnos pokazał całą gamę udanych zagrań na każdej pozycji. Jednak więcej atutów było po stronie Auto-Handlu . Skuteczniejsza gra w obronie , dobre wybory Przemka Polechońskiego, wysoka skuteczność ataków ze skrzydeł Kozłowskiego i Rucińskiego oraz skuteczniejszy blok. Gratulacje dla zespołu Bartka Łukasiaka za ambitną grę w każdym meczu i gwarantowane emocje.

Natomiast zespół Auto-Handlu po tym meczu i kolejnym wygranym z Lidzbarkiem Warmińskim 3:0 w setach do 11, 22 i 21 bardzo zbliżył się do zwycięstwa w XX edycji. W pierwszej lidze rozegrano jeszcze jeden mecz w którym zespół Damiana Święcickiego Chillout Team pokonał team Pawła Szafrana Młodzi Wilcy 3:1.

W drugiej lidze zgodne zwycięstwa faworytów. Prowadzący w tabeli Jan & Bar Lidzbark Warmiński pokonał Gimnazjum Niepubliczne i dobrze grający Dekoder 3:0. Drugi w tabeli Zespół Szkół wygrał z GN 3:0 i Dekoderem 3:1. Kolejne w tabeli Świątki pokonały gładko Orłów 3:0. Oldboysi rozegrali trzy mecze. Najbardziej zacięty tradycyjnie z Orłami. Dwa najstarsze zespoły ligi ponownie rozegrały 5 setów. W pierwszym meczu wygrały Orły, a teraz Oldboysi. W kolejnych spotkaniach Oldboysi zainkasowali komplet punktów w meczu z Synergą Volley Lubomino i nie zdobyli żadnego z Dekoderem (1:3). Do końca rozgrywek pozostały już tylko 4 kolejki i 14 meczów zaległych. Przypomnę że rozgrywki kończymy 23 maja a uroczyste zakończenie XX edycji planujemy w dniu 6 czerwca w Miejskiej Hali Sportowej.

10 i 11 kolejkę XX edycji DLPS opisał w dniu 2 maja 2014 r. Andrzej Kuptel.

{AdmirorGallery}autohandel3{/AdmirorGallery}

Na zdjęciu faworyt rozgrywek Auto Handel Dobre Miasto. Stoją od lewej: Mateusz Ruciński,Mariusz Kozłowski, Mateusz Walerzak, Adam Wysocki i Kamil Koszewski. W dolnym rzędzie : Dariusz Czaplejewicz z córeczką, Przemysłąw Polechoński, Wojciech Pałejko i Artur Głowacz.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Dobre Miasto Górowo Iławeckie Lidzbark Warmiński Olsztyn Purda Siatkówka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x