W Dobromiejskiej Lidze – FC Ulani jak ułani walczą do końca.

Fot. Andrzej Kuptel
Po pierwszych dwóch kolejkach rundy rewanżowej XVIII edycji DLPS leśnicy umocnili się na pozycji lidera, natomiast Oldboysi stracili punkt z FC Ulani Lidzbark Warmiński i prawdopodobnie pomiędzy tymi drużynami rozstrzygnie się walka o 2 miejsce. Do końca rozgrywek jeszcze może się wiele wydarzyć, ponieważ rundę rewanżową kończymy 21 stycznia i po dwutygodniowej feryjnej przerwie odbędzie się decydujący etap tych rozgrywek.

Z ostatnich meczów na uwagę zasługują te, które rozegrał zespół FC Ulani Lidzbark Warmiński. 3 grudnia lidzbarczanie próbowali zrewanżować się za porażkę 2:3 zespołowi Lasy 2, tym bardziej że ostatni set przegrali na przewagi do 14 i jako jedyni urwali punkt leśnikom w pierwszej rundzie. Jednak zadanie mieli utrudnione, ponieważ w meczu zabrakło Mateusza Pencarskiego i etatowego rozgrywającego Daniela Dworzańskiego natomiast leśnicy zagrali w optymalnym składzie. Niespodzianki nie było. Mecz rozstrzygnęli leśnicy 3:1. Jednak czwarty set był do wygrania przez lidzbarską młodzież. Zabrakło koncentracji.

W kolejnym meczu z Oldboysami lidzbarski zespół wzmocnił Kamil Kotwicki. Zagrał też Mateusz Pencarski. Daniela Dworzańskiego na rozegraniu zastąpił Zbigniew Gleszczyński. O ile w pierwszym meczu widać było, że rozgrywający dopiero dogaduje się z atakującymi to w meczu z Oldboysami było pod tym względem dużo lepiej. Mecz dostarczył sporo emocji. Już pierwszy set wygrany przez Oldboysów na przewagi do 25 był bardzo zacięty. W drugim podrażnieni lidzbarczanie zagrali z jeszcze większą determinacją i zwyciężyli do 22. Dwie kolejne partie miały identyczny przebieg, toczyły się przy wyraźnej przewadze to jednej to drugiej strony. Było więc 2:2. W połowie czwartego seta boisko opuścił Wiesław Bancewicz i Oldboysi musieli grać w osłabieniu. Nie przeszkodziło to im by w tea breaku prowadzić 10:5. Lidzbarczanie po raz kolejny pokazali ambicję i determinację. Do końca seta dali ugrać przeciwnikowi tylko dwa punkty. Odzyskał skuteczność Mateusz Pencarski. Dobrymi ścięciami zdobył kilka cennych oczek i walnie przyczynił się do wygranej FC Ulani z Oldboysami 3:2. Ci ostatni zagrali poniżej oczekiwań i możliwości, a wystąpili w składzie: Mariusz Kozłowski, bracia Michał i Przemysław Głowaczowie, Wojciech Gańko, Paweł Wiśniewski i Wiesław Bancewicz. Natomiast zespół FC Ulani zagrał lepiej zespołowo, a każdy przyczynił się do zwycięstwa. A byli to: Bartek Baczkowski, Maciej Swyd ,Maciej MIlewski , Mateusz Pencarski, Kamil Kotwicki i Zbigniew Gleszczyński.

W pozostałych meczach Orły zdołały urwać seta leśnikom. Natomiast w meczu z DFM przegrały 0:3

Na zdjęciu grupowym zespół FC Ulani Lidzbark Warm. w składzie od lewej w górnym rzędzie: Przemek Drozd, Kamil Kotwicki, Maciej Swyd, Mateusz Pencarski i Maciej Milewski w dolnym rzędzie od lewej: Daniel Dworzański, Zbigniew Gleszczyński i Bartek Baczkowski.

Tekst i fot. Andrzej Kuptel

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Dobre Miasto Siatkówka sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x