W Ełku Świąteczny Turniej Drużyn Mieszanych – Goście ze Wschodu bezkonkurencyjni

W sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku rywalizowało 8 zespołów , w tym 3 z zagranicy w ramach I Międzynarodowego Świątecznego Turnieju Siatkówki Drużyn Mieszanych.

W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje partnerskich szkół średnich ełckiego „ekonomiaka”, stąd ocecnośc zawodników z Kaliningradu (Rosja), Daugavpils (Łotwa) i z Wilna (Litwa). Stawkę uzupełniły ekipy z ełckich szkół ponadgimnazjalnych: zespoły szkół nr 1, 2, 5, 6 i I Liceum Ogólnokształcące. Na boisku występowały sześcioosobowe drużyny składające się z 3 dziewcząt i 3 chłopców

Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci łotewskiego Daugavpils. Drugie miejsce zajęła drużyna z Kaliningradu, a trzecie uczniowie z Zespołu Szkół nr 6. Sukcesy zespołów zza wschodniej granicy to przede wszystkim efekt istniejących tam klas sportowych ze specjalizacją siatówki.

Organizatorem turniejubyły: Zespół Szkół nr 5 w Ełku i SIS „Spichlerz”.
współorganizatorami: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Ełku i Zespół Szkół nr 6 w Ełku. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Ełku. Patronat honorowy nad turniejem objął starosta ełcki Krzysztof Piłat.

Źródło radio5.com.pl

{AdmirorGallery}dau24{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ełk Siatkówka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x