Niemoc akademików w końcowkach – W Wilkasach dobrze się zaczęło,ale…

Nie powiodła się wyprawa siatkarzy AZS UWM II Olsztyn do Międzyrzecza Podlaskiego. Wydawało się, że niedawne zwycięstwo nad liderem z Hajnówki odwrócili kartę i przyjdzie dobra passa, ale w środowej potyczce z Huraganem akademicy przegrali 0:3 (-21,-21,-21), bardzo słabo grając w końcówkach setów. A przecież prawdziwa gra zaczyna się po 20 punkcie. W Wilkasach dobrze sie zaczęło od zwycięstwa w pierwszej partii, potem jednak do glosu doszli goście z Augustowa i wygrali 3:1(-20,15,21,23)

Huragan Trójka Międzyrzecz Podlaski – AZS UWM II Olsztyn 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

AZS UWM II Olsztyn: Paweł Mazek, Marcin Ociepski, Dariusz Kurmin, Łukasz Olender, Maciej Budziński, Krystian Chełchowski, Maciej Pichłacz (l) oraz Dorian Nawrocki, Karol Dziuba, Mardcin Kamiński, Szymon Macyra, Paweł Borkowski.

W pierwszym i drugim secie olsztynianie prowadzili nawet różnicą czterech punktów, potem jednak do głosu dochodzili gospodarze. W końcówkach wykazywali więcej zdecydowania, grali twardo i to się opłaciło. Swoje „dołożyli” sędziowie, ale to nie przez nich przegrali kortowianie.

W trzeciej partii siatkarze Huraganu od razu ruszyli do ataku zyskując przewagę, potem AZS ich dogonił, w końcówce znów jednak spasowal i było po meczu.

Wicher Wilkasy – Centrum Augustów 1:3 (25:20,15:25, 21:25, 23:25)

Wicher nie zdobył punktu w meczu z Centrum Augustów, choć zaczęło się doskonale od zwycięstwa w pierwszej partii do 20. Potem jednak na długo inicjatywę przejęli goście. Wilkasy zerwały się jeszcze w ostatnim secie, ale przegrały w końcówce i to rywale zgarneli pełna pulę.

Zawkrze Mława – Czołg AZS UW Warszawa 3:1

Stoczniowiec Gdańsk – Huragan Wołomin 3:2

Wicher Wilkasy – Centrum Augustów 1:3 (25:20, 15:25, 21:25, 23:25)

SKS Hajnówka – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

Huragan Międzyrzec Podl. – AZS UWM II Olsztyn 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

1 SKS Hajnówka  13 27 34:17

2 UKS Centrum Augustów 13 27 32:19

3 GKS Stoczniowiec Gdańsk  13 27 31:19