W II ligach trudny play off – Orzeł i AZS UWM II uciekły spod topora

Źle rozpoczęły walkę o utrzymanie się w II lidze siatkarskie drużyny z Warmii i Mazur. W sobotę zarówno dziewczęta Orła Elbląg, jak i zawodnicyAZS UWM II Olsztyn przegrali po 0:3 i znaleźli sie pod presją. Elblążanki w niedzielnym rewanzu podniosły się i wygrywając 3:1 wyrównały stan rywalizacji na 1:1. Ale za dwa tygodnie mecze odbędą się w Słupsku.  Kortowianie wyciągnęli wnioski z sobotniej porażki, gdzie po wyrównanej grze okazali się słabsi w końcówkach.Rewanż wygrali 3:2, wyrównując bilans na 1:1. Kolejne mecze za 2 tygodnie. Dziś oddychamy znacznie glębiej, bo po sobocie było tragicznie.

II liga kobiet

Orzeł Elbląg – Czarni Słupsk

I mecz 0:3 (18:25, 24:26, 19:25)

II mecz 3:1 (25:15, 18:25, 25:18, 25:23)

Orzeł Elbląg: Justyna Bąk, Ada Sosnowska Eliza Białczak, Izabela Cierzyńska, Anna Tracz, Monika Jabłońska, Monika Tchórzewska (l) oraz Andżelika Adamowska, Marta Waszak, Anna Krypska, Anna Zaporowicz, Izabela Wąsik, Iga Korzeniewska

W sobotę drugim secie Orzeł prowadził 20:15 i…przegrał. I był to moment decydujący, po którym dziewczęta nie mogły się pozbierać. Siatkarki Czarnych zagrały bardzo dobrze, widać, że szczyt sezonu zmobilizował je maksymalnie .

Na szczęście w niedzielę elblążanki zagrały lepiej, a ich rywalki nie były juz tak suteczne jak w pierwszej potyczce. Nie był to jednak spacerek. Faza play off rządzi sie zupełnie innymi prawami. Trzeba o tym pamietać przed podróżą do Słupska. Sznane nadal sa wyrównane.

{gallery}czar11{/gallery}

II liga mężczyzn

Zawkrze Mława – AZS UWM II Olsztyn

I mecz 3:0 (28:26, 25:22, 27:25)

II mecz 2:3 (20,-2223,-18,-9)

AZS UWM II Olsztyn: Kamil Obrębski, Michał Przybylski, Dariusz Kurmin, Maciej Szadkowski Piotr Michalski, Damian Boruch, Dorian Nawrocki oraz Paweł Mazek, Maciej Budziński, Adam Kowzowicz, Łukasz Olender. W niedziele do zespołu dołączyli: Jakub Urbanowicz i Bartosz Mariański  zastępując Piotra Michalskiego i Macieja Pichłacza

W sobotę bardzo wyrównane sety i…przegrane końcówki. W trzeciej partii przy stanie 25:25 wyraźna pomyłka sędziowska, co w takim momencie ma ogromne znaczenie. AZS nie zagrał źle, ale w decydujących momentach trzeba być bardziej zdecydowanym.

Niedzielny rewanż był także zacięty, choc końcówki nie tak dramatyczne. Zanosiło sie niestety na porażke. Było 1:2 w setach i w czwartym 1:7(!). Wtedy nastapił zwrot sytuacji. Gospodarzom z każdą minutą ubywało sił, to widac było gołym okiem. Nie zdołali zakończyć meczu w czterech partiach i w tie breaku nasi już sobie poradzili, choć do zmiany bylo zaledwie 8:7. Potem jednak wszystko poszło gladko. Bylismy mocniejsi fizycznie i tym samym kondycyjnie. Duzo dało wzmocnienie Jakubem Urbanowiczem i Bartoszem Mariańskim, choc ten ostatni zagrał na swoim poziomie dopiero w drugiej fazie spotkania. Na początku był nawet zmieniony przez Nawrockiego. W sumie bardzo wazne zwycięstwo, które stawia teraz akademików w lepszej sytuacji. Ale tylko pozornie. Wszystko rozstrzygnie sie na boisku.