W II ligach wszystko jasne – Regulaminy awansów i spadków

W II ligach siatkarek i siatkarzy przedstawiono wreszcie ostateczny regulamin awansów i spadków. Małe opóźnienie związane było przede wszystkim z zamieszaniem związanym ze skompletowaniem uczestników rozgrywek. Do końca skład grup i liczba drużyn nie były znane z uwagi kłopoty ze spełnieniem wymogów licencyjnych. Okazuje się, że nie we wszystkich grupach zasady spadku są identyczne. Przedstawiamy te, które dotyczą naszych reprezentantów: Orła Elbląg (kobiety) i AZS UWM II Olsztyn (mężczyźni)

Awanse

We wszystkich grupach II ligi kobiet  i mężczyzn o awans do I ligi będą walczyć cztery pierwsze zespoły po rundzie zasadniczej. W I rundzie play-off do trzech wygranych rywalizować będą drużyny 1-4 i 2-3 w terminach 10-11 marca, 24-25 marca i ew. 28 marca. Zwycięzcy zmierzą się w II rundzie play-off, również do trzech zwycięstw, w terminach 31 marca – 1 kwietnia, 21-22 kwietnia i ew. 2 maja. Zwycięzcy awansują do turnieju mistrzów II ligi , którego termin ma być ustalony później. Awans do I ligi uzyskają dwa najlepsze zespoły turnieju mistrzów.

Spadki

II liga kobiet

grupa. 1 – po rundzie zasadniczej ustalona zostanie tabela bez udziału RSMS Police. Zespół z miejsca 5. nie uczestniczy w play-out. W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 6-9, 7-8. W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

II liga mężczyzn

Grupa 3 – zespoły z miejsc 5. i 6. nie uczestniczą w play-out. W I rundzie play-out zmierzą się zespoły z miejsc 7-10, 8-9. W II rundzie play-out zmierzą się zespoły przegrane z I rundy. Przegrany w II rundzie play-out spada do III ligi, zwycięzca zagra baraż z 2. zespołem turnieju finałowego o II ligę. Terminy rund play-out takie same jak w play-off.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x