W III lidze Basten Kamieniec na czele – Kolejka bez większych emocji

Piąta seria spotkań III ligi siatkarzy nie przyniosła większych emocji. Faworyci wygrywali bardzo łatwo w trzech setach. Najwięcej obiecywaliśmy sobie po spotkaniu w Ełku, ale Mikro jedynie w pierwszej partii nawiązało walkę z MOSiR-em Giżycko, prowadziło nawet 23:20. Końcówka gości była jednak znakomita. Po przegraniu seta gra gospodarzy się posypała i wszystko poszło po myśli siatkarzy z Giżycka. Mecz dwóch zespołów z dołu tabeli wygrali zawodnicy Rybna. Ich zwycięstwo w Wilkowie nie podlegało dyskusji. Basten mimo osłabienia wysoko pokonał druzynę Lidzbarka Warmińskiego i prowadzi w tabeli.

LUKS Wilczek Wilkowo – GSZS OSiR Omega Rybno 0:3 (-19,-24,-18)

MUKS FPP Mikro Ełk – MOSiR Giżycko 0:3 (-25,-12,-16)

Wenglorz-Volley Lidzbark Warm – CSiR Basten Kamieniec 0:3 (-12,-17,-9)

Piąty mecz i piąta wygrana drużyny CSIR BASTEN Kamieniec. Tym razem drużyna z Kamieńca rozegrała mecz trzeciej ligi w Lidzbarku Warmińskim ,z zespołem Wenlgorz Volley. Przeciwnik dobrze znany , nasza drużyna w poprzednim sezonie rozegrała dwa mecze i oba wygrała.

Drużyna CSIR BASTEN Kamieniec przyjechała do Lidzbarka osłabiona. Brak libero Tomka Poskiera – studia, przyjmującego Sebastiana Suskiego – kontuzja ścięgna Achillesa , środkowego bloku Adriana Karolewskiego – chory , drugiego rozgrywającego Rafała Czubińskiego – praca , nie zmieniło jakości gry naszego zespołu. Bardzo dobrze zaprezentowali się zmiennicy. Bartek Dybich na libero , Maciek Galanek   tym razem w roli przyjmującego , Krzysiek Rawski środkowy bloku. Maciek i Krzysiek już w poprzednim meczu zaprezentowali się bardzo dobrze. Maciek jako atakujący w poprzednim meczu i w tym meczu swoimi mocnymi serwami w raz Mateuszem Szymańskim , powodowali spustoszenie w szeregach drużyny z Lidzbarka.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia drużyny z Kamieńca. Po kilku minutach gry prowadziliśmy 14 : 3. Do końca seta gra nie uległa zmianie , nasza drużyna zdobywała po kilka punków z rzędu , wygrywając seta gładko do 12-stu. Przy stanie 16 : 6 pierwsza zmiana w tym secie. Do drugiej linii na przyjęcie za Damiana Urbańskiego wszedł Wojtek Wawer , a przy stanie 22 : 11 za Maćka Galanka wszedł Artur Szynaka. Od początku drugiego seta przewaga powiększała się bardzo szybko od stanu 11 : 7 , nasza drużyna zdobyła kolejno po kilka punktów w jednym ustawieniu i przewaga wzrosła do siedmiu punktów. Trener Pietroczuk dokonał kilku zmian. Za Damiana Urbańskiego ponownie do drugiej linii na przyjęcie wszedł Wojtek Wawer , za Mateusza Szymańskiego wszedł Artur Szynaka , przy stanie 11 : 7 za Maćka Galanka Rafał Kusiak a przy 23 : 15 na podwyższenie bloku za Michała Michalaka wszedł Daniel Kniaź. Zmiennicy okazali się również za mocni dla gospodarzy kontrolując seta do samego końca wygrywając go wyraźnie. W trzecim secie jeszcze większa dominacja drużyny CSIR BASTEN Kamieniec. Gospodarze nie mogli najpierw odebrać zagrywki a jak odebrali to mieli problem z przebiciem się przez szczelny blok. Przy stanie 12 : 3 trener Pietroczuk dokonał pierwszej zmiany. Na zagrywkę za Michała Michalaka wszedł Artur Szynaka , a przy stanie 17 : 4 trener dokonał dwóch zmian. Za Łukasza Brzezińskiego wszedł Daniel Kniaź a za Mateusza Szymańskiego , Rafał Kusiak. Mimo to nasza drużyna zdobywała po cztery a nawet sześć punktów w jednym ustawieniu. Gospodarze mimo usilnych starań i częstych zmian zdołali zdobyć w tym secie dziewięć punktów.

W tym spotkaniu nasza drużyna była lepsza w każdym elemencie gry. Mocne i trudne do odbioru serwy powodowały, że drużyna gospodarzy nie potrafiła wyprowadzić skutecznego ataku. Większość ataków kończyło się na naszym , szczelnym i bardzo często na potrójnym bloku. Pochwalić należy wszystkich zawodników za grę w tym meczu. Tych , co wyszli w pierwszym składzie i tych którzy weszli na boisko w trakcie meczu. Wszyscy zagrali skutecznie w każdym elemencie gry i mimo licznych zmian jakie dokonał trener nie zmieniło to obrazu gry , nasza drużyna grała pewnie i skutecznie.

Tekst: Basten Kamieniec

1 CSiR Basten Kamieniec 5 10 15:2

2 KS Wicher Wilkasy 4 8 12:1

3 MOSiR Giżycko 4 6 9:6

4 MUKS FPP Mikro Ełk 4 5 6:9

5 GSZS OSiR Omega Rybno 4 5 5:9

6 Wenglorz-Volley Lidzbark Warm. 4 5 3:9

7 LUKS Wilczek Wilkowo  5 5 0:15