W III lidze coraz ciekawiej – Basten w normie, a Wilczek zaczął kąsać…

W III lidze siatkarzy przebudził się Wilczek Wilkowo, który przez osiem kolejek nie zdobył nawet seta, a w dwóch ostatnich wywalczył komplet punktów przy bilansie partii 6:2. Teraz ograł w Rybnie Omegę 3:0 ! To się nazywa metamorfoza. Liga od razu nabrała rumieńców. To dobrze, bo w pewnym momencie stała się monotonna. Basten Kamieniec w normie czyli 3:0 z Wenglorzem Lidzbark Warmiński.

W Rybnie było ciekawie. Już w pierwszym secie Wilczek zagrał bardzo skutecznie i „rozbił” gospodarzy. Potem gra wyrównała się, ale końcówki należały do Wilkowa. W zespole Omegi nie brakowało wprawdzie kłopotów (kontuzja rozgrywającego), nie umniejsza to jednak sukcesu Wilczka, który na finiszu jest prawdziwą rewelacją.

Basten bardzo pewnie zrealizował swój plan i wysoko wygrał z Wenglorzem Lidzbark Warmiński. Nadal prowadzi z kompletem punktów, ale przed nim jeszcze najważniejszy mecz w Wilkasach.

Basten Kamieniec – Wenglorz Lidzbark Warmiński 3:0 m(16,17,21)

Omega Rybno – Wilczek Wilkowo 0:3 (-15,-23,-22)

1 Basten Kamieniec  9  18  27:4

2 Wicher Wilkasy  8  15  22:5

3 MOSiR Giżycko  8  12  15:14

4 Wilczek Wilkowo  10  12  6:26

5 Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński  8  11  10:17

6 Omega Rybno  9  10  9:24