W III lidze duże emocje w Rybnie – Mikro i Gwardia bez strat

W III lidze siatkarzy nadal bez strat grają zespoły Mikro Ełk i Gwardii Szczytno i są to chyba faworyci tegorocznych rozgrywek, Ełczanie bez cienia wątpliwości pokonali Błękitnych Pasym nie pozwalając rywalom na zdobycie 20 punktów w każdej z trzech partii. Gwardia straciła seta w potyczce z MOSiR-em Giżycko, ale akurat tego można było się spodziewać. Najwięcej emocji przeżyli kibice w Rybnie, opuszczali jednak halę zawiedzeni, bowiem gospodarze przegrali z Osa Ząbrowo 2:3.

Był to prawdziwy horror. W  pierwszej partii Omega prowadziła 21:16, ale przeciwnicy strobili straty i doszło do dramatycznej końcówki, w które więcej zimnej krwi wykazali siatkarze z Ząbrowa. W tym czasie kontuzji doznał środkowy zespołu z Rybna Marcin Jasiński, który mimo bólu kontynuował grę. Druga i trzecia odsłona dla gospodarzy, ale też po twardym boju. Pecha miał kolejny zawodnik Rybna, przyjmujący Daniel Kaczmarski, który złamał palec, musiał zejść z boiska i czeka go miesięczna przerwa w treningach. Goście wyrównali na 2:2 i doszło do tie breaka, który przyniósł najwięcej emocji. Każda ze stron miała meczbole, ale ostatnie słowo należało do Osy Ząbrowo.