W III lidze seniorów MOSiR Giżycko bez strat – W Lidzbarku Warmińskim sety-horrory

W III lidze siatkarzy jedynym zespołem bez punktowych strat pozostał MOSiR Giżycko, który tym razem pokonał u siebie beniaminka z Barczewa, ale w drugiej i trzeciej partii Gala napsuła gospodarzom sporo krwi, potwierdzając, że w tym sezonie każdy zespół stać na sprawienie niespodzianki. Prawdziwa batalię sportowa oglądali kibice w Lidzbarku Warmińskim. Gospodarze przegrali 1:3, ale...

 Dwa pierwsze sety okazały się siatkarskimi horrorami. Zawodnicy Wenglorza Volley i CSiR Pałac Kamieniec walczyli o przejęcie kontroli nad meczem. Efekt to wyniki 32:30 w każdej z tych partii, najpierw na korzyść gospodarzy, potem gości. W tym momencie Wenglorz pękł i wszystko potoczyło się po myśli zespołu z Kamieńca. le emocji było mnóstwo…

Wenglorz-Volley Lidzbark Warmiński -CSiR Pałac Kamieniec 1:3 (32:30, 30:32, 20:25, 13:25)

Relacja przedstawiciela CSiR Pałac Kamieniec

Drużyna CSIR PAŁAC Kamieniec , po dwóch meczach w Suszu , rozegrała spotkanie na wyjeździe z zespołem WĘGLORZ VOLLEY Lidzbark Warmiński. W zespole nastąpiła jedna zmiana w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego meczu. Za Rafała Czubińskiego na pozycji rozgrywającego wystąpił drugi zawodnik na tej pozycji Rafał Jankowski. Początek seta bardzo zaskakujący. Prowadzenie gospodarzy 6:0. Trener drużyny z Kamieńca Mieczysław Pietroczuk wziął czas i gra uległa zmianie. Na efekty nie trzeba było długo czekać , goście zdobyli cztery punkty po chwili następne trzy , przy jednym gospodarzy. Gra od tego momentu się wyrównała. Raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Kamieniec grał coraz lepiej. Trener gospodarzy przy stanie 14:17 skorzystał z przerwy . Tym razem mobilizująco to wpłynęło na drużynę gospodarzy , po chwili prowadzili 20:18. Trener Pietroczuk dokonał podwójnej zmiany , za Rafała Jankowskiego wszedł Marcin Szpindler , a za Dawida Suskiego Bartłomiej Dybich. Gra się wyrównała i znowu remis. Przy stanie 24:24 trener Kamieńca powrócił do przedniego składu. Trwała walka punkt za punkt. Dopiero przy stanie 30:30 gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i wygrali seta.

Druga odsłona podobna do pierwszej. Raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie.

Trenerzy na przemian brali czas. Trener Pietroczuk przy stanie 20:20 znowu zdecydował się na podwójną zmianę – taką samą , co w pierwszym secie, a przy stanie 23:23 za Michała Mazurkiewicza na boisko wszedł Robert Rólkiewicz. Powrót do poprzedniego ustawienia nastąpił przy remisie 25:25 i tak jak w pierwszym secie obie drużyny grały na przewagi. Przy stanie 30:30 zespół z Kamieńca dwukrotnie postawił skuteczny blok wygrywając tego seta i było 1:1.

Kamieniec w przeciwieństwie do pierwszego seta zagrał skuteczniej blokiem , mniej zepsuł zagrywek , lepiej zagrał w obronie.

W trzecim secie w drużynie CSIR Pałac Kamieniec nastąpiła zmiana w wyjściowym składzie. Jako pierwszy na pozycji rozgrywającego zagrał Bartłomiej Dybich. Gra w tym secie bardzo wyrównana. Obie drużyny grały poprawnie w każdym elemencie . Ale od stanu 10:10 gospodarze zaskoczyli gości dobrym blokiem i skutecznym atakiem doprowadzając do stanu 15:10. Przy stanie 13:10 dla gospodarzy w Kamieńcu zaszły dwie zmiany, na pozycji środkowego bloku ponownie za Michała Mazurkiewicza wszedł Robert Rólkiewicz. I on właśnie trudną zagrywką z wyniku 11:15 doprowadził do 19:15 , zdobywając dwa punkty bezpośrednio z zagrywki i spowodował spore zamieszanie na stronie przeciwnika. Szkoleniowiec z Lidzbarka Warmińskiego wziął dwa czasy pierwszy przy stanie 15:15 , drugi 15:18. Zespół z Kamieńca grał dobrze w każdym elemencie. Przy stanie 20:17 trener Pietroczuk dokonał ponownie podwójnej zmiany , co jeszcze bardziej wzmocniło ekipę która zdobyła pięć punktów , przy trzech gospodarzy.

Czwarty set , to set o wszystko dla Lidzbarka. I tak było na początku , prowadzenie 3:1 mogło napawać optymizmem w dalszej grze . Ale zawodnicy z Kamieńca nie pozwolili im na zbyt wiele. Doprowadzili do remisu 8:8 i od tego momentu na boisku dominowała drużyna CSIR PAŁAC Kamieniec. Trudna zagrywka dobra gra blokiem spowodowały że gospodarze popełniali coraz więcej błędów w ataku. Trener drużyny z Lidzbarka wykorzystał dwa czasy, ale nie zmieniło to obrazu . Goście grali rozważnie nie tracąc niepotrzebnie punktów.

Drużyna trenera Pietroczuka miała dwa oblicza. Jedno dwóch pierwszych setach , gdzie nie mogła wejść na obroty , drugie w ostatniej fazie meczu , grała tak jak przystało na mistrza. Przy braku pierwszego rozgrywającego Rafała Czubińskiego /praca/ , rozgrywał Rafał Jankowski i Bartek Dybich który gra na pozycji libero .

Z wyjściowego składu z poprzedniego sezonu grali w niedzielę: kapitan drużyny Sebastian Suski , przyjmujący Damian Urbański i środkowy bloku Łukasz Brzeziński. Nowi zawodnicy to Dawid Suski na pozycji atakującego, Michał Mazurkiewicz środkowy bloku , którego zmieniał Robert Rólkiewicz – obaj mają dopiero po 18 lat , na pozycji libero wystąpił o rok starszy Dariusz Gondek który zdał egzamin na tej pozycji. Dobrze na zmianach zaprezentował się Marcin Szpindler. Nie grali Szymon Wilemski i Michał Wnuk młodzi nie mający jeszcze dwudziestu lat , debiut swój mieli w poprzednich meczach.

Skład drużyny CSIR PAŁAC Kamieniec :

Sebastian Suski – kapitan zespołu , Rafał Jankowski , Dariusz Gondek , Dawid Suski , Damian Urbański , Łukasz Brzeziński , Michał Mazurkiewicz oraz Bartłomiej Dybich , Robert RólkiewiczMarcin Szpindler , Michał Wnuk , Szymon Wilemski.

Piotr Zdzichowski

Wyniki

KS MOSiR Giżycko UKS Gala Barczewo 3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

Wenglorz-Volley Lidzbark Warmiński CSiR Pałac Kamieniec 1:3 (32:30, 30:32, 20:25, 13:25)

pauzował LUKS Wilczek Wilkowo      

Tabela

1 KS MOSiR Giżycko 3 6 9:1

2 CSiR Pałac Kamieniec 3 5 7:4

3 Wenglorz-Volley Lidzbark Warmiński 2 3 4:5

4 LUKS Wilczek Wilkowo 2 2 2:6

5 UKS Gala Barczewo  2 2 0:6

Przypominamy, że za zwycięstwo drużyna otrzymuje 2 pkt. (bez wzgędu na wynik), za porażkę 1 pkt., za walkowe 0 pkt. Zachęcamy też do przesyłania relacji z meczów.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Barczewo giżycko Kamieniec Lidzbark Warmiński Siatkówka WarmińskoMazurski Szkolny Związek Sportowy Wilkowo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x