W juniorskich derbach Olsztyna – Chemik lepszy od Tempa

W juniorskich derbach Olsztyna emocji nie brakowało. W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu siatkarze  UKS Tempo 25 przegrali we własnej hali z Chemikiem 2:3 (-21,-22,14,22,-10). W tym meczu wiele było emocji, zwrotów sytuacji i dobrych, pełnych poświęcenia akcji. Jak to u młodzieży bywa, nie brakowało też prostych błędów i przestojów, ale to tylko ubarwiło widowisko.

Tempo 25 Olsztyn – Chemik Olsztyn 2:3 (21:25, 22:25, 25:14, 25:22, 10:15)

Tempo 25 Olsztyn: Maluchnik, Wierciszewski, Petelczyc, Tomczak, Garewicz, Jasnos, Wiśniewski, Augustynowicz, Szwaradzki, Czarnecki.

Chemik Olsztyn: Cichocki, Ruciński, Napiórkowski, Kurpiewski, Juszczyński, Macyra. Kowalczyk, Romankiewicz.

W pierwszych dwóch setach dość wyraźnie przeważał Chemik. Wprawdzie gospodarze walczyli i zmniejszali różnice w końcówkach, ale poważniej rywalom nie zagrozili. W trzeciej partii sytuacja zmieniła się diametralnie. Siatkarze Chemika chyba zbyt szybko uwierzyli w sukces, zupełnie pogubili się na początku seta i przegrali go z kretesem. Następna odsłona też dla Tempa i wydawało się, że to właśnie gospodarze złapali wiatr w plecy i wykorzystają szansę.

Tymczasem w tie breaku odrodził się Chemik i zainkasował dwa punkty.