W Kędzierzynie honorowo, ale bez seta – Prawda leży pośrodku

Czy to Indykpol AZS UWM zagrał tak dobrze, czy Zaksa na pół gwizdka? Prawda zapewne leży pośrodku. Drużyna z Kędzierzyna pokonała u siebie kortowian 3:0 (22, 22, 25), ale nie był to absolutnie mecz do jednej bramki. W trwającym ponad półtorej godziny spotkaniu akademicy zaprezentowali się co najmniej dobrze, w każdym razie o klasę lepiej niż ostatnio w Uranii. To trochę napawa optymizmem i pozwala wysnuć tezę, że kompromitujący występ przeciwko kielczanom był tylko wypadkiem przy pracy. Nie wnikając w stopień zaangażowania siatkarzy Zaksy gra i wynik AZS-u można uznać za przyzwoite.

 

Zaksa Kędzierzyn – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:22, 25:22, 27:25)

Zaksa Kędzierzyn: Witczak Dominik,, Zagumny Paweł, Gladyr Jurij, Fonteles Felipe, Ruciak Michał, Możdżonek Marcin, Gacek Piotr (L) oraz Pilarz Grzegorz

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Hernan Guillermo, Ferens Wojciech, Szarek Łukasz, Sobala Wojciech, Hain Piotr, Krzysiek Bartosz, Żurek Michał (L) oraz Batista da Silva Rafael, Skup Patryk.

Olsztynianie wracają z pustymi rękami, ale sa chyba w lepszych nastrojach niż przez ostatni tydzień, gdzie zebrali mnóstwo słów krytyki. Przegrali po wyrównanym spotkaniu, choć zdajemy sobie sprawę, że zaangażowani w walkę na kilku frontach siatkarze Zaksy takie mecze jak sobotni wygrywają najmniejszym nakładem sił. W trzeciej partii kortowianie trochę krwi im napsuli, ale doświadczeni reprezentanci z byłymi akademikami na czele (Możdżonek, Zagumny i Ruciak) we właściwym czasie postawili kropkę nad „i”.

Fot: strona Zaksa Kedzierzyn

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x