W Kortowie AZS UWM II zgodnie z planem – Na chwilę uciekła koncentracja

Siatkarze II-ligowego AZS UWM II Olsztyn wzbogacili się o kolejne trzy punkty pokonując w sali kortowskiej SKS Hajnówka 3:1 (16,-19,19,15). Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami bo walczą o czołowe pozycje, natomiast rywale od początku rozgrywek wloką się w ogonie tabeli. Scenariusz przebiegał zgodnie z planem z wyjątkiem drugiego seta, kiedy kortowianom uciekła koncentracja i goście wykorzystali swój czas.

AZS UWM II Olsztyn – SKS Hajnówka 3:1 (25:16, 19:25, 25:19, 25:15)

AZS UWM II Olsztyn: Grzegorz Pietkiewicz, Filip Kozłowski, Krystian Chechłowski, Paweł Borkowski, Artur Jacyszyn, Patryk Szwaradzki, Gracjan Godlewski (l) oraz Dorian Nawrocki, Marcin Kamiński, Grzegorz Szczotko.

Gospodarze po atomowych serwisach od razu odskoczyli na 10:1 i zapowiadało się na pogrom gości. Ale jak to bywa w sporcie łatwe zdobycze powodują utratę koncentracji. W pierwszym secie udało się wszystko zakończyć pomyślnie, natomiast w drugim ambitni rywale wykorzystali nonszalancję akademików i wyrównali na 1:1.

Na szczęście podziałało to jak zimny prysznic i w następnych odsłonach kortowianie znów dominowali na boisku. Warto jednak zapamiętać ten prztyczek w nos, bo z mocniejszymi przeciwnikami finał nie będzie tak radosny.

Czołg AZS UW Warszawa – MKS MDK Legia Warszawa 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 26:24)

Huragan Międzyrzec Podl. – MOS Wola Warszawa 3:1 (20:25, 25:18, 25:22, 25:20)

AZS UWM II Olsztyn – SKS Hajnówka 3:1 (25:16, 19:25, 25:19,25:15)

Centrum Augustów – Huragan Wołomin 2:3

1 UKS Centrum Augustów 14 33 38:20

2 MUKS Huragan Wołomin 13 31 35:11

3 KS AZS UWM II Olsztyn 14 31 36:21

4 KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 13 29 33:15