W lidze juniorek – MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława cztery oczka w jeden weekend

Fot. Zryw Volley Iława facebook
W miniony weekend (21/22 listopada) w lidze juniorek grała tylko grupa A. Komplet punktów w dwóch spotkaniach zainkasowały siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława, które pokonały na wyjeździe LKS Wel Lidzbark 3:1, a następnego dnia wygrały u siebie z UKS Maratończyk Ełk 3:0. Niespodzianek więc nie był. W tej grupie liderem są iławianki, ale faworytkami do pierwszej lokaty zawodniczki UKS Chemik SMS , które zwyciężyły w Iławie, ale to na razie jedyny rozegrany mecz przez olsztynianki.

LKS Wel Lidzbark – MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława 1:3 (14:25, 27:25, 16:25, 13:25)

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława: Wiktoria Borszewska (k), Zuzanna Iwankowska, Agata Rudol, Nikola Sołobodowska, Dominika Zapadka, Maria Tasarz, Maja Pomoryn – libero Oraz, Natalia Lewko, Ewelina Jarnicka, Paulina Cichowska, Oliwia Bączek I Karolina Papińczak – libero 2. Trenerzy: Mieczysław I Małgorzata Pietroczuk.

Tylko w drugim secie siatkarki z Iławy były zmuszone odpierać skuteczne zagrywki juniorek z Lidzbarka, które po dramatycznej końcówce wygrały 27:25. Kolejne sety toczyły się już pod dyktando juniorek Zrywu, które pewnie wygrały dwie partie i cały mecz. Duży wpływ na przebieg meczu miał fakt że siatkarki z Iławy tym razem musiały wystąpić bez podstawowej libero Pauli Zięba.

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława – UKS Maratończyk Ełk 3:0 (25:13, 25:15, 25:12)

MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława: Zuzanna Iwankowska (k), Wiktoria Borszewska, Agata Rudol, Nikola Sołobodowska, Dominika Zapadka, Maria Tasarz, Maja Pomoryn – Libero Oraz, Natalia Lewko– Libero 2, Ewelina Jarnicka, Paulina Cichowska, Olga Nowak, Oliwia Bączek I Karolina Papińczak. Trenerzy: Mieczysław I Małgorzata Pietroczuk.

Grając pewnie w każdym z elementów gry dziewczęta z Iławy realizowały swój plan na grę. Tym razem mocna i skuteczna zagrywka siatkarek MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława była decydującym walorem, który powodował problemy w grze przeciwniczek. Dzięki temu była okazja na wprowadzenie na boisko nowych, młodych zawodniczek.

Trener Mieczysław Pietroczuk

Gratulacje dla dziewcząt za wygrany mecz w Lidzbaeku, a szczególnie dla młodziutkiej libero Majki Pomoryn, która zastępując naszą nominalną libero tak naprawdę zadebiutowała na tej pozycji grając samodzielnie. Przeciwniczki grając ambitnie w drugim secie trafiały skuteczną zagrywką, co wprowadziło w nasze szeregi duże problemy, zarówno w grze w ataku jak i w obronie. Cieszy mnie również, że chyba jako jedyny zespół w lidze radzimy sobie z problemami związanymi z pandemią, zarówno w pracy treningowej jak i w rozgrywkach ligowych.

Co do niedzielnej potyczki, rywalkom brakowało zgrania, gdyż to był ich pierwszy mecz w Lidze Wojewódzkiej i po dobrych akcjach zasługiwały na oklaski. Ja wraz z dziewczętami cieszę się po raz kolejny ze zwycięstwa i możliwości wprowadzania na boisko młodych zawodniczek. Tym razem na debiut zasłużyła najmłodsza nasza zawodniczka Olga Nowak, która w przyszłości ma szansę stanowić o sile naszego zespołu. Był to kolejny mecz i zwycięstwo dedykowane wracającej do treningów naszej sympatycznej libero Pauli Zięba.

Tabela

1.MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława 4 7 9:4

2.UKS Chemik SMS Olsztyn 1 2 3:0

3.LKS Wel Lidzbark  2 2 1:6

4.UKS Maratończyk Ełk 1 1 0:3

UWAGA !!! TRWA NABÓR SIATKARSKI 2020

Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie ul. Niepodległości 11 B. Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami: Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk tel. 693 730 038.

WSTĘPNY HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z PIŁKI SIATKOWEJ  MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

(Szkoła Podstawowa klasy III-VI),

KADRA „B” DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

(Szkoła Podstawowa klasy VII-VIII, Szkoła Ponadpodstawowa klasy I)

wtorek, środa, piątek – godzina 16:00 – 17:30 – Miejska Hala Sportowo – Widowiskowa w Iławie ul. Niepodległości 11 B

ZESPÓŁ LIGOWY MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY IŁAWA (młodziczki, kadetki, juniorki)

(Szkoła Podstawowa klasy VIII, Szkoła Ponadpodstawowa klasy I-III)

wtorek, środa, godzina 15:30 – 17:30 piątek – godzina 16:00 – 18:00 -Miejska Hala Sportowo – Widowiskowa w Iławie ul. Niepodległości 11 B

Trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk – kontakt tel. 693 730 038

Serdecznie zapraszamy na zajęcia i prosimy o przekazywanie informacji o terminie i godzinach treningów wśród wszystkich uczestników zajęć MKS Zryw-Volley Iława w Miejskiej Hali Sportowo – Widowiskowej w Iławie ul. Niepodległości 11 B

Dodatkowo informujemy że w związku z obecna sytuacją epidemiologiczną będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa zalecane przez Ministerstwo Sportu:

– ćwiczący zabierają na zajęcia swoją wodę do picia w przerwach w treningu.

– weryfikujemy liczbę osób korzystających z obiektu lub sprzętu,

– zapewniamy osobom korzystającym z obiektu lub sprzętu środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,

– dezynfekujemy urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,

– zapewniamy piętnastominutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających lub w inny sposób ograniczamy kontakt między grupami korzystających,

– osoby korzystające z obiektu lub sprzętu są obowiązane do dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt,

– zalecane jest zachowywanie dystansu społecznego

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ełk iława Lidzbark Siatkówka sport młodzieżowy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x