W lidze młodzików pozostały tylko derby – Rozgrzewka przed Wola Cup

W lidze wojewódzkiej młodzików w siatkówce posucha. Zgłosiło się do rywalizacji niewiele drużyn, a po wycofaniu się Sparty Braniewo pozostały tylko cztery – wszystkie z Olsztyna. Poziom wśród nich bardzo zróżnicowany, o czym mógł przekonać mecz AZS UWM (Rejzner) z UKS Tempo 25. Młodzi akademicy to absolutna czołówka krajowa (bodaj najwyższy zespół w Polsce). Ich rywale – dwa, trzy lata młodsi i przeciętnie o kilkanaście centymetrów niżsi. W tej sytuacji wynik był łatwy do przewidzenia. 3:0 (6,10,11) dla AZS UWM, który mógł ten mecz potraktować jako rozgrzewkę przed wyprawa do stolicy na turniej Wola Cup.

 

AZS UWM Olsztyn (Rejzner) – UKS Tempo 25 Olsztyn 3:0 (25:6, 25:10, 25:11)

AZS UWM: Tomasz Koziatek, Jakub Kochanowski, Łukasz Dziedzic, Aleksander Głódkowski, Paweł Rutecki, Kamil Michalczyk, Kacper Czebatul, Piotr Szostek

Tempo 25: Kacper Ziółkowski, Maciej Lewońko, Bartek Bezdziecki, Patryk Jurgielewicz, Kacper Pianka, Bartosz Tomczak, Filip Wodziński, Damian Czetowicz, Jakub Kordziński, Maciej Nosek, Filip Czarnecki

Podopieczni trener Macieja Rejznera to bardzo silna grupa, która w tej kategorii wiekowej w regionie nie ma raczej godnych rywali, a swoje umiejętności potwierdza regularnie podczas turniejów krajowych. Od piątku walczyć będzie w Warszawie o Puchar MOS Wola i tę imprezę traktuje z całą powagą bowiem broni trofeum sprzed roku. Mecz z Tempem nie był nawet namiastką i trudno mieć o to pretensje do sympatycznych i ambitnych chłopców trenujących i Czesława i Błażeja Kolpy, bowiem oni dopiero poznają arkana siatkówki i musi minąć kilka lat by opanowali w stopniu dostatecznym podstawowe elementy sportowego rzemiosła. Ale mają chęci – to widać, walczyli zaciekle o każdy punkt i wprawdzie przegrali, ale z honorem.

{gallery}tempo17{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x