W „Mechaniku” bardzo sympatycznie – Norweska przymiarka Zrywu na plus

Mecz przyjaźni nie polega na tym by na boisku prawić sobie uprzejmości, lecz zagrać na maksimum możliwości. To znak, że przeciwnika traktuje się poważnie. Wychodząc z tego założenia siatkarki Zrywu Volley Iława pokonały ‘Mechaniku” norweski team ToppVolley Stavanger 5:0 (9,17,24,31,15). Już przed meczem umówiono się na rozegranie pięciu partii i nikt nie żałował. Było dużo sportowej walki, bardzo przyjemna atmosfera, zjawiło się też sporo kibiców, choć do spotkania doszło w ostatniej chwili. W każdym razie obie strony były zadowolone i chętnie zmierzą się w przyszłości.

 

MKS Zryw Volley Iława – ToppVolley Stavanger (Norwegia) 5:0 (25:9, 25:17, 26:24, 33:31, 25:15)

MKS  ZRYW-VOLLEY Iława wystąpiły w składzie: Monika PIETROCZUK- kapitan zespołu, Marta PIETROCZUK, Laura NOWOTNIK, Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Iwona KULIŃSKA, Beata Malinowska – libero oraz Monika GORZKA, Kamila SITNIK, Natalia MEJKA, Aleksandra BLUDAU, Klaudia STRÓZIK, Oliwia WASILEWSKA, Karolina LASKOWSKA, Magda KOCHAŃSKA, Dominika GREC, Martyna BIAŁECKA. Trener: Mieczysław PIETROCZUK

– Dla mnie to był w pewnym sensie powrót do przeszłości – mówi trener Zrywu Mieczysław Pietroczuk. Prawie 20 lat temu pracowałem jakiś czas w Stavenger, dla mnie środowe spotkanie miało więc wymiar szczególny. Dziewczęta z Norwegii były od naszych trochę starsze, ale nie dały rady. Iławianki zagrały bardzo dobrze i nawet w wyrównanych końcówkach potrafiły postawić kropkę nad „i”. Cieszę się takich międzynarodowych kontaktów. To zawsze nas wzbogaca o nowe wartości, bardzo się cieszę, że doszło do tego meczu.

ToppVolley to szkoła siatkarska i jej reprezentacja (także chłopcy) od kilku dni przebywa w naszym regionie. Juniorskie drużyny z Warmii i Mazur maja więc bardzo atrakcyjnych sparingpartnerów.

Fot sport. TV Iława

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x