W meczu na szczycie Chemik lepszy od AZS UWM (Salski) – Przegrywali, ale się podnieśli

Jeszcze raz sprawdziło się stare siatkarskie przysłowie. Jeśli prowadząc 2:0 nie dokończysz meczu przegrywasz w pięciu setach. Zespół AZS UWM Sergiusza Salskiego po bardzo twardej walce wygrał dwie pierwsze partie z Chemikiem, ale juniorzy Marka Kotulskiego nie załamali się. Przejęli inicjatywę i im bliżej końca ich przewaga rosła. Natomiast akademicy jakby stanęli w miejscu i w efekcie przegrali 2:3 (22, 24,-18,-23,-9). Zapewne oba zespoły znajdą się w czołowej trójce, która uprawnia do udziału w Mistrzostwach Polski, ale mecze lokalnych przeciwników mają swoja rangę i tu każdemu zależy na sukcesie.

AZS UWM Olsztyn (Salski)UKS Chemik Olsztyn 2:3 (25:22, 26:24, 18:25, 23:25, 9:15)

AZS UWM Olsztyn (Salski): Ruszczyk, Kuchciński, Bednarczyk, Kozłowski, Dobkowski, Kapelański, Guzewicz, Salski, Lewicki, Tyszka

Chemik Olsztyn: Juszczyński, Napiórkowski, Domeracki, Jankiewicz, Kurpiowski, Ruciński, Leik, Macyra, Palke, Ostaszyk, Radzikowski

Bardzo zaciete spotkanie, ale akurat tego mozna było się spodziewać. W pierwszym secie sprawa rozstrzygnęła się dopiero w końcówce, kiedy to AZS odskoczył od stanu 21:21. W drugim na początku dominował Chemik (6:1), ale nie potrafił utrzymać dystansu. Akademicy głównie dzięki bardzo dobrym zagrywkom Jędrzeja Ruszczyka dogonili rywali. Doszło do dramatycznej końcówki, w której nieco wiecej szczęścia mieli podopieczni trenera Sergiusza Salskiego. Wydawało się, że ten moment zadecyduje o sukcesie AZS-u w trzech setach. A jednak Chemik nie poddał się. Wykorzystując rozluźnienie w szeregach przeciwników przejął inicjatywę i potrafił rozstrzygnąć cały mecz na swoja korzyść.