W Miastku młodziczki Sparty Braniewo tylko za Legionovią – Wierzą do końca, nie ma rzeczy niemożliwych

W miniony weekend (15/17 maja) odbył się XVII Ogólnopolski Turniej Siatkówki Młodziczek o Puchar Prezydenta Miastka. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów. Świetnie spisały się siatkarki Sparty Braniewo, które zajęły drugie miejsce za bardzo mocną Legionovią. Z siedmiu rozegranych spotkań sześć rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Braniewianki trafiły do grupy B, a ich przeciwniczkami były zespoły z Mazowsza: UKS Dębina Nieporęt, UKS Pomiechówek II, z województwa poznańskiego imienniczka Sparta Złotów oraz dobrze znany nam Truso Elbląg. Braniewianki w eliminacjach grały znakomicie. Rozprawiły się ze wszystkimi przeciwniczkami, bez problemu wygrywając mecze bez straty seta.

Dzięki temu trafiły do grupy mistrzowskiej, grającej o miejsca 1-4 w turnieju. Do tego grona awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy czyli: UKS Dębina Nieporęt, gospodynie Morena Miastko oraz SPS Sparta Braniewo oraz brązowe medalistki mistrzostw Polski LTS Legionovia Legionowo.

W pierwszym meczu zawodniczki Sparty trafiły na gospodynie turnieju. Mecz zaczął się bardzo źle, od mnóstwa prostych błędów, które można jedynie wytłumaczyć zmianą sali. Gra się w ogólnie nie układała i w pewnym momencie nasze siatkarki przegrywały już 4:17. Braniewianki przyzwyczaiły do tego, że nigdy się nie poddają bez względu na wynik, ale zdrowy rozsądek podpowiadał, że to jest już sytuacja nie do odwrócenia. Spartanki zaczęły jednak odrabiać mozolnie straty i wprawiły w konsternację wszystkich kibiców na sali. Niemożliwe stało się faktem, pokonaliśmy rywalki 25:22 !!! W drugim secie załamane siatkarki z Miastka już się nie podniosły i łatwo oddały partię.

W drugim meczu, jak się okazało decydującym o 1 miejscu w turnieju , spartanki stawiły czoła trzeciemu zespołowi w Polsce, utytułowanej Legionovii. Mimo prowadzenia w pierwszym secie 19:13 i w drugim 12:8 nie udało się dowieźć przewagi do końca i ulegliśmy przeciwniczkom 0:2.

W ostatnim meczu, w którym również nie brakowało emocji pokonaliśmy Nieporęt 2:1, w tie – breaku wygrywając 15:3. Seta ustawiła podaniem Wiktoria Szymonowicz, która wykonała 11 zagrywek punktowych, dzięki czemu prowadziliśmy już 11:0.

W turnieju dobrze zaprezentowały się również zmienniczki, druga libero Julia Gursztyn oraz druga rozgrywająca Zuzanna Górska, a także Klaudia Furtak i Ola Kicmaniuk. Najlepszą zawodniczką zespołu została Pola Dajnowska.