W Międzyrzeczu aż iskry leciały – AZS UWM II wraca z pustymi rękami

W tej kolejce spotkań II ligi siatkarzy (grupa III) doszło do dwóch spotkań na szczycie. W Rzeczycy LKS Caro przegrał z AKS UŁ Łódź 2:3, nas bardziej interesował mecz w Międzyrzeczu Podlaskim, gdzie AZS UWM II Olsztyn grał z wiceliderem tabeli UKS Trójka. Jak można było się spodziewać emocji nie zabrakło chwilami trwała bezpardonowa walka, której zwycięsko wyszli gospodarze wygrywając 3:1 (25,18,-36,18). Zwłaszcza trzeci set dostarczył niezwykłych wrażeń. Kortowianie bronili meczbole, ich rywale setbole, każda akcja decydowała o dalszych losach. Akademicy uratowali się w tej partii, następną jednak przegrali i wracają do domu bez punktu.

UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzecz Podlaski – AZS UWM II Olsztyn 3:1 (27:25, 25:18, 36:38, 25:18)

AZS UWM II Olsztyn: Karol Dziuba, Michał Przybylski, Dariusz Kurmin, Łukasz Olender, Paweł Borkowski, Damian Boruch, Maciej Pichłacz oraz Grzegorz Szczotko, Dorian Nawrocki, Maciej Budziński, Krystian Chełchowski.

Gospodarze wykorzystali atut własnej hali i odnieśli zasłużone zwycięstwo. W zasadzie mogli zakończyć mecz w trzech setach, ale akademicy zdołali się obronić w „tasiemcowym” trzecim secie. Nie poszli za ciosem i w następnej partii byli już tylko tłem dla siatkarzy Trójki. Kluczowy był jednak pierwszy set przegrany przez kortowian „na przewagi”. Olsztynianie prowadzili 24:23 i nie wykorzystali okazji  Po okresie napięcia, kiedy każda akcja miała duże znaczenie nastąpiła dekoncentracja, co ułatwiło zadanie zespołowi z Międzyrzecza. Jak widać w meczach wyjazdowych olsztynianie tracą sporo atutów.