W Młodej Lidze 1:3 z Resovią – Niektórzy przegrali już w szatni

W meczu Młodej Ligi, który stanowił przedmecz spotkania seniorów, AZS UWM Olsztyn przegrał w Uranii z Resovią Rzeszów 1:3 (-12,-16,21,-29). Rezultat nie jest niespodzianką bowiem rzeszowianie należą do głównych faworytów rozgrywek, nie mniej przynajmniej kilku zawodników olsztyńskich ze zbyt dużym respektem przystąpiło do tego spotkania. Gdy przekonali się, że – nie taki  diabeł straszny… było za późno.

AZS UWM Olsztyn: Basaj, Przybylski, Kurmin, Olender, Budziński, Boruch , Mariański (l), oraz Mazek, Guzewicz, Ruszczyk, Michalski.

O dwóch pierwszych setach trzeba jak najszybciej zapomnieć, bo akademicy właściwie nie grali, lecz statystowali. Zapowiadało się więc na pogrom, ale kilka słów mobilizacji przed trzecią odsłona poskutkowało.

Akademicy zaczęli walczyć, przede wszystkim wierzyć, że z Resovią można wygrać. Przejęli inicjatywę, zwyciężyli pewnie do 21, a przede wszystkim załapali właściwy rytm.

W czwartym secie układało się różnie, najważniejsze jednak, że udało się doprowadzić do wyrównanej końcówki, w której było kilka szans, by zapewnić sobie jeden punkt, a może wywalczyć dwa. Niestety, szczęście uśmiechnęło się do gości, którzy zgarnęli całą pulę.

Szkoda, ale przyczyn porażki trzeba szukać przede wszystkim w złym podejściu zawodników do tego spotkania. Nie można wpadać w kompleksy, gdy rok czy dwa lata temu, jeszcze w grupie juniorów, przegrało się z Resovią. Trzeba było wierzyć od początku.