W Młodej Lidze AZS powalczył w Bełchatowie – Czegoś jednak brakuje…

Trochę baliśmy się wizyty AZS UWM w Bełchatowie w meczu rozgrywek Młodej Ligi. bowiem gospodarze są liderem tabeli, a olsztynianom w tym sezonie delikatnie mówiąc nie idzie najlepiej. W ostatniej potyczce z Fartem akademicy jakby zasygnalizowali zwyżkę formy i w Bełchatowie to się potwierdziło. Wprawdzie przegrali 1:3 (-18,-21,24,-20), ale po wyrównanej walce. Gdyby poszli za ciosem w czwartym secie mogli zdobyć przynajmniej punkt.

Skra Bełchatów – AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:18, 25:21, 24:26, 25:20)

AZS UWM Olsztyn: Pawel Mazek, Maciej Budziński, Dariusz Kurmin, Maciej Szadkowski, Piotr Łukasik, Damian Boruch, Bartosz Mariański (l) oraz Jakub Urbanowicz.

Olsztynianie przystąpili do meczu bez wiary i pierwszego seta oddali zbyt łatwo. Pod koniec tej partii trener Sergiusz Salski zmienił Macieja Budzińskiego na Jakuba Urbanowicza i gra gości zaczęła się zazębiać. W drugiej odsłonie długo prowadziliśmy, ale daliśmy się dogonić i przegraliśmy końcówkę. Podobny przebieg miał następny set, który powinniśmy wygrać w cuglach, tymczasem udało się zwyciężyć dopiero „na przewagi”. I zamiast pójść za ciosem olsztynianie trochę dopuścili, a to wystarczyło by Skra złapała wiatr w żagle i została w Bełchatowie z kompletem punktów.

Zabrakło, co podkreślaliśmy już poprzednich występach, stabilizacji w przyjęciu i w samej zagrywce. Poza tym nierówna forma to skutek przynależności zawodników do różnych grup. Bez wspólnych treningów nie ma właściwego zgrania…

Lotos Trefl Gdańsk –  Fart Kielce Politechnika Świętokrzyska 3:1 (257:25, 19:25, 26:24, 25:21)

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:18, 25:21, 24:26, 25:20)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

Asseco Resovia Rzeszów – Delecta Bydgoszcz2:3 (25:20, 17:25, 22:25, 25:23, 8:15)

AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa – AZS Politechnika Warszawska 3:2 (15:25, 25:19, 15:25, 26:24, 15:12)

1 PGE Skra Bełchatów 8 19 22:11

2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 8 18 21:9

3 Delecta Bydgoszcz 8 16 22:14

4 Jastrzębski Węgiel 8 13 15:15

5 AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 8 11 16:17

6 Lotos Trefl Gdańsk 8 11 15:17

7 Asseco Resovia Rzeszów 8 10 14:18

8 Indykpol AZS Olsztyn 8 8 12:20