W Mlodej Lidze AZS UWM powalczył z liderem – Najbardziej szkoda trzeciego seta…

W Młodej Lidze siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn stanęli przed najtrudniejszym w tym sezonie zadaniem, bowiem podejmowali na własnym boisku zdecydowanego lidera rozgrywek – zespół szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały. To drużyna dodatkowo zgłoszona do rozgrywek, okazało się, że znakomicie radzi sobie z klubowym narybkiem PLUS LIGI. W ośmiu spotkaniach lider zdobył komplet punktów, tracąc przy tym trzy sety. Tymczasem olsztynianie nawiązali walkę i mieli ogromna szansę urwać przynajmniej oczko. Niestety przegrali trzecia partie na przewagi i cały mecz 1:3 (-17,21,-24,-23)

 

Indykpol AZS UWM Olsztyn – SMS PZPS Spała 1:3 (17:25, 25:21, 24:26, 23:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Jędrzej Ruszczyk, Konrad Gawrewicz, Łukasz Kuchciński, Kamil Guzewicz, Filip Kozłowski, Bartosz Bednarczyk, Rafał Gnatowski (l), Jędrzej Jasnos, Marcin Wojtulewicz.

Po słabym pierwszym secie, kiedy olsztynianie grali z nadmiernym respektem, od drugiej partii rozgorzała bardzo wyrównana walka. Gospodarze w początkowej fazie odskoczyli na kilka punktów i utrzymali przewagę do końca. Kluczową okazała się trzecia odsłona. Młodzi akademicy mieli dużą szansę. Prowadzili 21;19 , ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali rywale. W czwartym secie to oni przejęli inicjatywę. AZS zmniejszał dystans i znów miał okazję urwać punkt. Ostatnie słowo należało jednak znów do Spały. Niezłe spotkanie akademików, szkoda tylko, że bez efektów punktowych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x