W Młodej Lidze – Cenny punkt w jaskini lwa

W meczu Młodej Ligi AZS UWM Olsztyn przegrał w Bełchatowie z wiceliderem tabeli Skrą 2:3 (-17,-22,23,25,-11). Biorąc pod uwagę klasę przeciwnika, który cały czas walczy o mistrzostwo wynik zupełnie dobry, a zdobyty punkt jest nagrodą za ambicje i walkę do końca, bowiem początek meczu nie wróżył niczego dobrego.

Skra Bełchatów – AZS UWM Olsztyn 3:2 (25:17, 25:22, 23:25, 25:27, 15:11)

AZS UWM Olszyn: Paweł Mazek, Jakub Urbanowicz, Dariusz Kurmin,  Piotr Łukasik, Damian Boruch, Łukasz Olender, Bartosz Mariański (l) oraz Maciej Budziński.

Pierwszy set w wykonaniu olsztynian nieudany. Wyszli na boisko stremowani i łatwo przegrali do 17. Od drugiej partii wyraźnie poprawili grę, przede wszystkim w przyjęciu i akcje zaczęły się zazębiać. Wprawdzie i tę partię przegrali, ale widać było, że łatwo się nie poddadzą.

I rzeczywiście w trzeciej odsłonie to olsztynianie przejęli inicjatywę, byli dokładniejsi od gospodarzy, dobrze grał w przyjęciu i ataku Piotr Łukasik. W następnym secie emocje sięgnęły zenitu, bowiem AZS prowadził już 24:21, ale Skrze udało się wyrównać. Na szczęście ostatnie słowo należało znów do akademików.

W tie breaku od początku przewagę osiągnęli  gospodarze (4:1), ale AZS nie rezygnował. Wyrównał na 4:4. Potem jednak zdarzyły się błędy, które Skra wykorzystała i w końcówce kontrolowała sytuację. W sumie jednak niezły mecz akademików, który ujawnił ich duże możliwości.

1 Asseco Resovia Rzeszów   16   45 47:91

2 PGE Skra Bełchatów    17  43 46:16

3 Delecta Bydgoszcz   17   37 43:23

4 KS Jastrzębski Węgiel SSA   17   32 37:22

5 Indykpol AZS UWM Olsztyn   17   32 37:29

6 Neckermann AZS Politechnika Warszawska   17   21 28:32

7 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  17   18 22:36

8 Fart Kielce   17   16 22:38