W Młodej Lidze dwa punkty Indykpolu w Kielcach – Nokaut w tie breaku, ale…

W Młodej Lidze Indykpol AZS UWM Olsztyn pokonał w Kielcach Effector 3:2 (-22,16,15,-21,4), ale trudno wpadać w zachwyt, skoro rywale są zdecydowanym outsiderem tabeli, a olsztynianie prowadzili w setach 2:1 i w czwartym też powinni zwyciężyć. Niestety, nie po raz pierwszy drużynie AZS zdarzały się okresy przestojów w kluczowych momentach spotkania. Tak było w czwartej partii, gdzie młodzi kortowianie prowadzili 21:20 i stracili pięć oczek z rzędu. Zamiast trzech punktów są tylko dwa.

Effector Kielce – Indykpol AZS UWM Olsztyn 2:3 (25:22, 25:16, 25;15, 21:25, 15:4)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Jędrzej Ruszczyk, Marcin Wojtulewicz, Kamil Guzewicz Filip Kozłowski, Jakub Kochanowski, Bartosz Bednarczyk, Bartosz Mariański (l) oraz Kamil Obrębski, Jakub Urbanowicz, Robert Wróbel, Adam Kapelański.

Olsztynianie byli faworytami, ale rozpoczęli mecz bardzo źle. Po kilku minutach przegrywali 3:8, potem wprawdzie gonili, ale nie dali rady. Widać jednak było, że w końcówce pierwszej partii łapią właściwy rytm. Gdy zagrali na swoim normalnym poziomie gospodarze nie mieli nic do powiedzenia, stąd wygrane bez najmniejszych kłopotów dwa kolejne sety. W czwartej najbardziej wyrównanej odsłonie nieznaczna przewagę osiągnęli kielczanie, ale akademikom udało się odrobić dystans. Byli o krok od zwycięstwa i pełnej puli. Niestety w jednym ustawieniu stracili pięć punktów i trzeba było grać tie break. Tu przewaga olsztynian była miażdżąca, ale i tak zdobyliśmy tylko dwa punkty w tym spotkaniu.