W Młodej Lidze Indykpol AZS UWM pokochał tie-breaki – Powinno być za trzy…

Już po raz trzeci z czterech spotkań w tegorocznym sezonie Młodej Ligi siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn rozegrali tie-beak. Po raz drugi zwycięski, za co zainkasowali dwa punkty, a ich rywale Częstochowy jeden. Wygrana cieszy, ale zawsze może być lepiej. Tym bardziej w sobotniej potyczce w Uranii, gdzie olsztynianie prowadzili 2:1 w setach, a czwartą partie przegrali „na przewagi” 31:33. Z drugiej strony ważne, że podnieśli się po pechowej końcówce i w efekcie rozstrzygnęli mecz 3:2 (18,-21,14,-31,9)

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa 3:2 (25:18, 21:25, 25:14, 31:33, 15:9)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Marcin Wojtulewicz, Jędrzej Ruszczyk, Konrad Gawrewicz, Kamil Guzewicz, Filip Kozłowski, Bartosz Bednarek, Rafał Natowski (l) oraz Jędrzej Jasnos, Michał Augustynowicz, Robert Wróbel.

Po dalekich podróżach młodzi olsztynianie zagrali wreszcie u siebie. Wprawdzie nie we własnej hali w Kortowie, lecz w Uranii, którą przecież też doskonale znają. Wydawało się, że odniosą łatwe zwycięstwo. W pierwszym secie od początku przejęli inicjatywę i nie dali przeciwnikom najmniejszych szans. Ale swoim złym zwyczajem nie poszli za ciosem, lecz podali rękę rywalom, którzy skwapliwie z tego skorzystali i wyrównali na 1:1. Kolejny set i kolejna zmiana ról. Olsztynianie powrócili do skutecznej gry, unikali błędów własnych, a zwycięstwo 25:14 dawało nadzieje na komplet punktów.

Częstochowianie nie poddali się. Powalczyli w następnym secie, zresztą najlepszym w tym meczu. Wreszcie widać było jakąś stabilizacje w grze. Doszło do końcówki na przewagi, gdzie więcej zimnej krwi wykazali goście.

Tie break należał jednak do kortowian i dwa punkty zostały w Olsztynie.