W Młodej Lidze Indykpol AZS UWM z niedosytem – W Lubinie od 2:0 do 2:3

Z jednym punktem wracają z Lubina siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn występujący w Młodej Lidze. Porażkę 2:3 (19,21,-22,-23,-7) trzeba jednak przyjąć z niedosytem, bo skoro się prowadzi w setach 2:0 jest ogromna szansa na pełną pulę. Niestety w trzeciej partii akademicy „nie przycisnęli” rywali, a ci z minuty na minutę spisywali się lepiej i w efekcie odnieśli cenne zwycięstwo.

Cuprum Lubin – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:2 (19:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:7)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Marek Kurmin, Piotr Szostek, Kamil Guzewicz, Marcin Wielogórski, Leszek Wójcik, Michał Sadowski, Kacper Czebatul(l) oraz Artur Hatle, Hubert Jankuniec.

Olsztynianie zagrali bez kilku wiodących zawodników m.in. Tomasz Koziatka i Krzysztofa Gulaka, co przede wszystkim zmniejszyło nasze możliwości na siatce, a obecność w składzie zaledwie 10 graczy ograniczyło pole manewrów taktycznych. Mimo to początek był wielce optymistyczny i po dwóch zwycięskich setach wydawało się, że mimo tych kłopotów kortowianie wywiozą komplet punktów. Niestety, od trzeciej partii role się odwróciły. Wprawdzie gra była wyrównana, ale w decydujących momentach górą byli lubinianie. Tie break gospodarze wygrali już bezdyskusyjnie.

MKS Będzin – Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 21:25, 25:17, 25:23)

Resovia Rzeszów – ZAKSA Kedzierzyn-Koźle 3:2 (25:21, 17:25, 21:25, 25:19, 15:10)

Cuprum Lubin – AZS Olsztyn 3:2 (19:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:7)

Skra Bełchatów – Effector Kielce 1:3 (21:25, 25:19, 25:27, 14:25)

BBTS ATH Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:14, 25:16, 25:20)

RCS Czarni Radom – CS PSP AZS Częstochowa 3:1 (25:17, 24:26, 25:19, 25:13)

Transfer Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:16, 25:12, 25:17)

1 Transfer Bydgoszcz 16 43 45:9

2 ZAKSA Kedzierzyn-Koźle 16 37 40:16

3 Asseco Resovia Rzeszów 16 34 39:23