W Młodej Lidze Indykpol AZS UWM za trzy – Sprawdzili się w końcówkach

Urania w sobotę (10 stycznia) była bardzo szczęśliwa dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Po sensacyjnym zwycięstwie akademików w PLUS LIDZE z Resovią (3:2), na boisko weszli zawodnicy Młodej Ligi i też zanotowali sukces. Pokonali 3:0 (22,25,30) znajdujących się przed nimi w tabeli Czarnych Radom. Interesujący mecz, gdzie wszystkie trzy sety obfitowały w duże emocje.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – RCS Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:22, 27:25, 32:30)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Tomasz Koziatek, Marek Kurmin, Piotr Szostek, Kamil Guzewicz, Krzysztof Gulak, Mateusz Lewoc, Jakub Bik (l) oraz Mateusz Olbryś, Leszek Wójcik. W kadrze na mecz byli także: Radosław Polak, Maciej Mozol i Hubert Jankuniec.

W tym spotkaniu liczyła się przede wszystkim koncentracja w końcówkach. Jedynie w pierwszej partii olsztynianie wygrali dość pewnie prowadząc od początku, a w połowie seta nawet różnicą 8 oczek. Potem trochę stracili, ale nie tyle by rywale im zagrozili. Ostatnie piłki pierwszej partii wskazywały, że Czarni skóry łatwo nie sprzedadzą. I tak było w istocie. W drugiej odsłonie zarysowała się wprawdzie nieznaczna przewaga olsztynian, ale doszło do bardzo zaciętej końcówki. Na szczęście dla naspomyślnej. Za to w trzecim secie to my musieliśmy gonić. Było już 18:21, ale udało się dopaść przeciwników, a potem obie strony walczyli z determinacją o każdą piłkę. Wynik 32:30 świadczy o zaciętości. Duże uznanie dla akademików, że potrafili wykorzystać swoje szanse.

MKS Będzin – CS PSP AZS Częstochowa 2:3 (26:24, 23:25, 19:25, 25:13, 15:17)

Jastrzębski Węgie – l AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:16, 25:18, 25:19)

Effector Kielce – Transfer Bydgoszcz 0:3 (22:25, 31:33, 13:25)

AZS Olsztyn – RCS Czarni Radom 3:0 (25:22, 27:25, 32:30)

ZAKSA Kedzierzyn-Koźle – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 19:25, 28:26, 25:16)

Trefl Gdańsk – Skra Bełchatów 3:0 (25:22, 25:19, 25:23)

Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 2:3 (19:25, 26:24, 25:22, 23:25, 11:15)

1 Transfer Bydgoszcz 15 40 42:9

2 ZAKSA Kedzierzyn-Koźle 15 36 38:13

3 Lotos Trefl Gdańsk 15 33 35:15

4 Asseco Resovia Rzeszów 15 32 36:21

5 RCS Cerrad Czarni Radom 15 31 34:21

6 Indykpol AZS Olsztyn 15 30 32:17