W Młodej Lidze Indykpol – Resovia 1:3 – Tylko pierwszy set dawał nadzieję…

Występujący w Młodej Lidze siatkarze Indkpolu AZS UWM Olsztyn nie zdobyli punktów w konfrontacji z Resovią. Przegrali Rzeszowie w czterech setach i taki sam rezultat powtórzono w sobotę w Olsztynie. A szkoda, bo spotkanie zaczęło się pomyślnie od wygrania przez akademików pierwszego seta. Ale już wtedy rzeszowianie sprawiali dobre wrażenie i widać było, że z każdą minuta stają się groźniejsi. W następnych partiach, które były do siebie bardzo podobne goście uzyskiwali nieznaczna przewagę i grając punkt na punkt pomyślnie kończyli sety. Olsztynianie przegrali 1:3 (22,-22,-22,-21).

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Resovia Rzeszów 1:3 (25:22, 22:25, 22:25, 21:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Jędrzej Ruszczyk, Marcin Wojtulewicz, Kamil Guzewicz, Filip Kozłowski, Mateusz Rodakowski, Bartosz Bednarczyk, Bartosz Mariański (l) oraz Łukasz Kluchciński, Jakub Urbanowicz, Robert Wróbel.

Olsztynianie zagrali w tym spotkaniu wzmocnieni Bartoszem Mariańskim i Jakubem Urbanowiczem, ale w siatkówce liczy się przede wszystkim zgranie wszystkich zawodników i wejście do składu nawet lepszego siatkarza nie zawsze daje efekty. Tym razem posiłki nie pomogły, bo z wyjątkiem pierwszej partii rywale byli górą. Zagrali dojrzale i stabilnie. Potrafili utrzymać do końca wypracowana przewagę, co w młodzieżowej siatkówce nie zdarza się zbyt często. Kortowianie zawiedli, bo choć Resovia to solidna forma w tym sezonie nie prezentuje aż tak wielkiej wartości.