W Młodej Lidze jest coraz lepiej – Indykpol AZS UWM zdecydowanie w górnej połówce

W Młodej Lidze siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn pokonali bardzo pewnie AZS Częstochowa 3:1 (20,15,-26,17) i po trzech kolejnych zwycięstwach umocnili się w górnej połówce tabeli. Teraz trzeba walczyć o jak najwyższe miejsce przed fazą play off. Sobotni mecz z Częstochową, kortowianie wygrali pewnie i powinni zakończyć w trzech setach. Najważniejsze, że szybko wyciągnęli wnioski i dokończyli sprawę.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – AZS Częstochowa 3:1 (25:20, 25:15, 26:28, 25:17)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Marek Kurmin, Piotr Szostek, Krzysztof Gulak, Kamil Guzewicz, Tomasz Koziatek, Ptryk Dobkowski, Jakub Bik (l) oraz Hubert Jankuniec, Radosław Polak, Leszek Wójcik, Kacper Czebatul.

Dwa pierwsze sety bez historii. Zdecydowana przewaga olsztynian, którzy grali bez większych przestojów i utrzymywali duży dystans. Ale szło za łatwo. W trzeciej odsłonie gospodarze wyraźnie się zdekoncentrowali i grę prowadzili rywale. Udało się w końcówce ich dogonić i zaczęła się rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszli częstochowianie. Na szczęście chłopcy Macieja Rejznera szybko wyciągnęli wnioski. Czwartą partię rozpoczęli z wysokiego „c” i przy olbrzymiej przewadze zakończyli mecz w czterech setach

MKS Będzin – Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 17:25, 25:23, 20:25, 17:15)

Cuprum Lubin – BBTS ATH Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 25:21, 22:25, 27:25)

Resovia Rzeszów – RCS Czarni Radom 1:3 (27:29, 25:19, 17:25, 21:25)

Trefl Gdańsk – Transfer Bydgoszcz 0:3 (17:25, 16:25, 23:25)

ZAKSA Kedzierzyn-Koźle – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:18, 25:16, 25:19)

AZS Olsztyn – CS PSP AZS Częstochowa 3:1 (25:20, 25:15, 26:28, 25:17)

Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:20, 22:25, 25:21, 33:35, 15:12)

1 Transfer Bydgoszcz 10 28 29:6