W Młodej lidze juz koniec – Honorowe pożegnanie

Siatkarze Młodej Ligi w ten weekend rozgrywają ostatnie mecze. Zespół AZS UWM Olsztyn na zakończenie udał się do Rzeszowa na spotkanie z nowokreowanym pierwszym mistrzem i przegrał  2:3 (-10,21,-27,20,-13). Prostujemy pierwszą wersję, którą podalismy za stroną Strefy siatkówki  Gospodarze mając już tytuł w kieszeni chcieli pożegnać się z kibicami mocnym akcentem, ale niewiele brakowało by akademicy popsuli im święto. W tie breaku olsztynianie prowadzili już 6:0 i...przegrali.

Resovia Rzeszów – AZS UWM Olsztyn 3:2 (15:10, 21:25, 29:27, 20:25, 15:13)

AZS UWM Olsztyn; Mazek, Urbanowicz, Hryniewicki, Olender Łukasik, Dylak, Mariański (l) oraz Budziński

Olsztynianie wyjechali w okrojonym składzie bo w sobotę bardzo ważny mecz grali II-ligowcy. Trener Sergiusz Salski miał więc w składzie dwóch kadetów i niewielkie pole manerwru. Z wyjatkiem pierwszej partii, kiedy AZS nie mógł wejść w ten mecz, trwała wyrównana walka, w której wiecej atutów zaprezentował zespół z Kortowa. Szkoda trzeciego seta przegranego na przewagi 27:29, a zwłaszcza decydujacej – piatej partii, w której AZS objął prowadzenie 6:0. Nastąpil moment dekoncentracji i rzeszowianie zdobyli cztery oczka z rzędu. Trener AZS-u poprosił o czas i uspokoił zawodników. Olsztynianie wrócili do dobrej gry, trzymali dystans. Przy stanie 13:11, sędzia uznał za autową udaną zagrywkę akademików i to niestety był moment kluczowy. Zaczęły się nerwy i w efekcie przegrany set do 13. Po zakończeniu spotkania trener Resovii sam przyznał, że arbiter popełnil gafę, ale oczywiście nie było już odwrotu. W sumie udany występ olsztynian i honorowe pożegnaie z Młodą Ligą.

Fart Kielce – Tytan AZS Częstochowa 3:0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Delecta Bydgoszcz3:2

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS UWM Olsztyn  3:2

Jastrzębski Węgiel – Rosiek Siatkarz Wieluń 3:0

PGE Skra Bełchatow – AZS Politechnika Warszawska 3:1