W Młodej Lidze oczko w Kędzierzynie – W tie breaku błędy kosztują podwójnie

Po raz trzeci siatkarze Indykpolu AZS UWM występujący w Młodej Lidze zagrali w boisku przeciwnika. Po raz drugi stoczyli pięciosetową potyczkę, która tym razem jednak przegrali. W Kędzierzynie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zespoły Zaksy i AZS-u na przemian wygrywały seta i były konsekwentne do końca. Ponieważ pierwsza partię rozstrzygnęli gospodarze, lepsi okazali się również w tie breaku. Ostatecznie pokonali olsztynian 3:2 (23,-20,20,-22,11)

ZAKSA Kędzierzyn – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:2 (25:23, 20:25, 25:20, 22:25, 15:11)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Jędrzej Ruszczyk, Marcin Wojtulewicz, Konrad Gawrewicz, Kamil Guzewicz, Filip Kozłowski, Bartosz Bednarczyk, Rafał Natowski (l), Łukasz Kluchciński, Jędrzej Jasnos

O zwycięstwie gospodarzy w dużym stopniu zadecydowało większe doświadczenie. W Zaksie grał tylko jeden junior u nas cała szóstka to zawodnicy 18-letni i młodsi. Takie są założenia na ten sezon i trener Sergiusz Salski tego się trzyma. Mecz wyrównany, a na porażce w tie breaku zaważyły banalne błędy: dwa ataki w aut, błąd w przyjęciu. Na dłuższym dystansie nie jest to zauważalne, w krótkim secie ma kluczowe znaczenie. W sumie jednak olsztynianie zaprezentowali się zupełnie dobrze, a punkt jest nagrodą za ambicję i niezłą grę.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x